Ar esi garbingas žmogus?

Atsakyti paprasta – tereikia praeiti po Damoklo kardu. Jei krisi negyvas – reiškia negarbinga. Jei liksi gyvas – reiškia dar turi šansų patekti į rojų. Damoklo kardas naujausias Purono kūrinys pakabintas Šiauliuose po arka prie Šiaulių viešbučio. Deja miesto savivaldybė davė leidimą kardui kaboti tik savaitę, o kadangi pakabintas kovo 10d, tai šiandien teoriškai jo ten ir nebeturėtų būti(nors netikrinau).

Aš praėjau po kardu – likau gyva, turiu net vaizdinių įrodymų. Aišku tai mitas, bet smagu kai kūriniui gali suteikti prasmę. Deja, tos prasmės neįžiūri miesto valdžia. Kardas jiems asocijuojasi su smurtu, krauju ir kitais neigiamais dalykais. Nepritariu. Kardas nebūtinai naudojamas pulti, jis naudojamas ir gintis. O mes lietuviai ginklu apsigynėme ne viename dideliame mūšyje. Beto apie kokį padorumą mes kalbame, kai miesto simbolis yra berniukas pliku užpakaliu?

Miesto savivaldybės neveiklumas(ar net kenkimas) miesto gražinimo srityje kartais žudo. Tiesiogine to žodžio prasme. Jau anekdotu tapo atvejis kai grupelė pensininkų susiorganizavo nupjauti žolę skverelyje prie savivaldybės. Savivaldybės darbuotojais išvaikė žmones, kurie tenorėjo… nupjauti peraugusią žolę, kurios savivaldybė nupjauti nesugeba.

Taip pat kaip tuos pensininkus, savivaldybė vaiko ir Puroną. Gerbiu šį žmogų už tai, kad jis myli miestą. Tai žmogus, kuris savo ir rėmėjų lėšomis kuria kūrinius kurie puošia miestą. Jis neprašo pinigų, jis tik prašo leidimo jo kūriniais džiaugtis visiems žmonėms. Tebūnie tai tik laikinas menas, nestovės jis šimtmečius, bet ir mes juk neamžini.

Ar žinote lapę? Manau daugelis žino, kadangi dabar visi savo svečius vežame prie lapės ant Talšos ežero kranto. Jos irgi savivaldybė neleido statyti. Sakė „kam mums to gremėzdo reikia”, dėjo Puroną į šuns dienas(čia sušvelninta versija). Ir ką jūs manote? Stovi lapė. Ir nesijaučia vieniša, nes ją nuolatos lanko miestelėnai ir svečiai. Net štai dabar žiemą nuėjus prie užšalusio ežero teko palaukti eilutėje gal galėjome papozuoti ir nusifotografuoti.

Miestas dėkingas Puronui. O savivaldybė? Na jie nepasimoko. Dabar kardą draudžia kabinti. Žurnalistai teigia jog savivaldybės atstovai net nebuvo apžiūrėti. Nežinau ar tiesa, bet nenustebčiau jei taip ir būtų… O juk kardo taip nori kitų miestų savivaldybės… Bus dar taip jog kūrinio skirto Šiauliams teks važiuoti apžiūrėti į Trakus?

Nesuprantu žmonių, šiuo atveju valdžios atstovų, kurie neskatina, o žlugdo iniciatyvą, kurios ir taip yra mažai. Mūsų karta yra pasyvi, todėl tikrai nereikia dar didinti to pasyvumo smukdant žmonės kurie dar turi patriotizmo, meilės miestui ir iniciatyvos gražinti aplinką. Ar aš noriu neįmanomo?

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 710, šiandien: 1)

Parašykite komentarą