Filmai smegenų vingiams pravalyti

Paskutiniu metu nebegaliu savęs vadinti etatine filmų žiūrėtoja. Keista, kaip pasikeitimai gyvenime atitolina nuo jau įpročiu tapusių filmų vakarų. Bet jau pradedu susiimti. Filmų sąrašas pavadinimu „Būtina peržiūrėti!” pilnas, belieka tik skirti jiems laiko ilgais rudens vakarais. Taigi, ką žiūrėjau spalio mėn? Nedaug. Bet visus galėčiau rekomenduoti.

Cloud Atlas / Debesų žemėlapis (2012)

debesu_zemelapisDe žavu. Gyvenime tikrai būna momentų, kuomet smegeninę perskrodžia mintis, jog tai jau matei, darei, jautei. Vieni galvoja, jog tai išsigalvojimas, kiti, jog erezija, treti tiki persikūnijimu ir ateities numatymu. Nesvarbu. Filmas ne apie de žavu, nors žvelgiant į aktorius ir į jų personažų laikas po laiko pakartojamus veiksmus skirtingais laikotarpiais, prisimenu šį skambų žodį. O filmas apie tai kaip vienas veiksmas turi įtakos kitiems bei nulemia ateitį. Filmas susideda iš kelių dalių, pasakojančių apie skirtingus laikotarpius. Seniausias laikotarpis   1894 metai, o paskutiniai epizodai iš 2321 metų – tolima ateitis. Ar gali patikėti, jog įvykiai, kuriuos skiria daugiau nei 400 metų laikotarpis, gali būti susiję? Pasirodo taip. Ir filmas tai puikiai atskleidžia. Nors ir ilgas ( o aš ilgų filmų nemėgstu), bet šis sužavėjo.

Įvertinimas 9/10. Žiūrėti įjungtomis smegenimis. IMDB nuoroda.

Pi(1998)

Dievinu Clint Mansell! Kartais išsirinkti filmą gali padėti ir kompozitorius. Tad kai naujas pažįstamas užsiminė apie filmą Pi(1998), o klipe išgirdau Clint Mansell – filmas iškart buvo įtrauktas į sąrašą ir peržiūrėtas.

Kuomet filmą rekomenduoja matematikas, filmas apie matematiką, tai kyla mintis ar suprasiu, nes mano gyvenime sudėtingiausias matematinis veiksmas ko gero yra šaknies ištraukimas 🙂 Visgi, filmas ne toks sudėtingas kaip įsivaizdavau. O filmo mintis, jog viskas gali būti išreikšta skaičiais, jog viskas tarpusavyje susiję – taip, skamba kaip mistika, tačiau galima įžvelgti tame tiesos. Visgi, kai filme viskas persipina su Volstrytu ir religija – prisimeni, jog tai tik filmas.

Pats filmas įdomus savo pastatymu. Specialiai pasendintas juodai baltas, o pagrindinis veikėjas filmo pabaigoje tampa panašus į Algį Greitai 🙂 Valanda ir 20 min filmo užskaitoma.

Įvertinimas 8/10. Filmas atsipalaidavimui, matematinių žinių nereikia. IMDB nuoroda.

http://www.youtube.com/watch?v=9Cq_QO_4Cx4
Paprika (2006)

Mano pirmasis anime filmas. Prisimenu savo laiku draugės bandė įtraukti į anime filmų žiūrėjimą. Joms tada nepavyko 🙂

Jei matėte filmą Inception(2010), tai patiks ir Paprika. Filmo Paprika mintis labai panaši – gebėjimas įsiskverbti į sapnus ir juos keisti bei valdyti. Žiūrėjau originalo kalba su angliškais subtitrais. Patarimas žiūrėti originalo kalba pasiteisino, nes vertimas neperduoda emocijų, o įgarsinimas anglų kalba labiau primena porno filmą. Filmo muzika ir grafika taip pat žavi, tad akys ir ausys pailsėjo.

Įvertinimas 9/10. Lengvam ir smagiam pažiūrėjimui. IMDB nuoroda.

Hjernevask / Smegenų plovimas (2010)

Dokumentinis filmas apie „smegenų plovimą” Norvegijoje. Paliečiamos įvairios temos – nuo lyčių lygybės iki seksualinės orientacijos ir smurto. Kalbinami įvairūs mokslininkai, specialistai iš Norvegijos ir kitų šalių bei lyginami jų pasisakymai. Kodėl atsakymai skirtingi, kodėl tie patys tyrimai vykdomi skirtingų organizacijų duoda skirtingus rezultatus? Būtent tai nagrinėja 7 filmo dalys. Tikrai įdomu, tačiau sudėtinga žiūrėti norvegų kalba. Visgi verta norintiems pažvelgti į tai kas vyksta pasaulyje.

Visos 7 filmo dalys gali būti peržiūrėtos čia: Hjernevask

Įvertinimas 8/10. Žiūrėti įjungus smegenis.

Spalis į pabaigą. Dar laukiu Nepatogus kinas peržiūros. Žiūrėsiu Šiauliuose arba Klaipėdoje. Sąraše dar vienas žygis į kino teatrą – kaip gi galima praleisti Pistonus? 🙂 O daugiau – pagal sąrašiuką laukia keli įdomūs filmai, apie kuriuos lapkričio pabaigoje.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 455, šiandien: 1)