Kaip rašo Dovilė socialinių tinklų banga Lietuvoje jau baigia atslūgti, tad klasė.lt jau vėluoja į soc.tinklų traukinį. Po kelių mėn pamatysim rezultatus – spėjo į traukinį ar jis taip ir nuvažiavo be klasės.lt.
Pati esu Facebook naudotoja. Dėl labai išsamiai Pauliaus išdėstytų priežasčių. Facebook yra paprastas, nepainus, bet tuo pačiu ir pilnas funkcijų bei galimybių. Labiausiai patinka tai jog Facebook‘e į draugus nesisiūlo visokie pUkuTiS, mmeilutis6643 ar noriu_tavex(mm*). Apskitai Facebook tokia sukurta kultūra jog niekas nelenda į akis – bendrauji su žmonėmis kuriuos realiai ar virtualiai pažįsti, o ne su neaišku kokiu veikėju iš Viekšnių. Socialinis tinklas mano asmeniniu apibrėžimu nėra pažinčių klubas. Todėl Facebook man atrodo labai solidus ir galbūt net kažkokia dalimi prestižiškas. Nelabai sutinku su vienastoks teiginiu jog „80% Facebook pramogų – tik tiems, kam dar nėra 16-os”, bet turiu sutikti, jog taip, tai įtraukia ir siurbia laiką.
One nesinaudoju iš principo. Mano akys tiesiog nepasirengusios kankintis žiūrėdamos į ryškaus fono anketas bei mokėti pinigus už tai kad galėčiau įkelti ar peržiūrėti foto.
Frype bandau dabar – pirmas įspūdis “eee”. Pripratus prie švelnaus ir paprasto Facebook dizaino Frype atrodo margas. Kita problema – nėra draugų. Praleidau valandą ieškodama pažįstamų, radau vos du iš kurių vienas užsirašęs jog su universiteto draugais frype’j nedraugauja. Gražu! O per tą laiką jau spėjo du visai nepažįstami į draugus įsiprašyt…
Kodėl socialiniai tinklai populiarūs? Viena pagrindinė priežastis besisukanti mano mintyse – žmonių smalsumas. Juk smalsu ką gyvenime veikia buvęs mokslo draugas ar jaunystės laikų meilė. Juk smalsu įkišti nosiuką ir pažiūrėti į kolegos gimtadienio foto. Stebėti statusų pasikeitimą ir žinoti jog kažkas atvyko į tavo miestą ar pakeitė gyvenamąja vietą. Smalsumas įtraukia žmones į socialinius tinklus. Kita priežastis – socialinis tinklas yra būdas palaikyti ryšius su draugais iš užsienio šalių, kurie išvyksta ir gyvai nebesusitinki. Trumpa pažintis galbūt ir per laiką numirtų, bet palaikant ryšius draugystė tęsiasi ir net stiprėja. Man taip jau buvo nekartą…
Aš, pvz, naudoju ONE. Pradėjau dėl nekuklių tikslų 😀 tačiau dabar tai tėra būdas palaikyti ryšius su buvusiais klasiokais ar pažįstamais žmonėmis.
Prieš kelis mėn. pradėjau naudotis ir feisbuku – tai jis kur kas rafinuotesnis atrodo, tikrai įdomių funkcijų yra. Bendravimo ir ryšių nustatymo būdai man taip pat patinka.
Tik mane erzina reklamos – jos bjauriai įkyrios, susilieja su facebook’o dizainu ir nepratęs naudotojas gali taip nekaltai ant jų ir „paspausti”, kadangi mėlynas mygtukas baltame fone yra gryn gryn facebook-style, o tu atskirk, kad ten reklama… Dar tamstos minimi aplikeišionai – na… Sunkiai aš suprantu juos. Ir erzina mane tai, kad prieš kažką padarant reik 50 draugų pakviesti, dar ką padaryti… O tai, kad man, dirbančiam IT srity, dažnoje FB aplikacijoje sunku susigaudyti, kur ten ir ką reikia padaryti, kad atliktum norimą veiksmą, byloją apie žemą aplikeišionų patogumo lygį.
Ir visiškai tau, Žavinta, pritariu dėl soc. tinklų populiarumo esmės – man pačiam svarbiausia yra palaikyti ryšius su pažįstamais žmonėmis. Dėl to, kad social networks nėra pažinčių klubai galėčiau ginčytis, bet kiekvienas naudojasi tuo ką turi taip, kaip nori. Taigi „kiekvienam savo” 🙂
OT: žiauriai nustebino ir tuo pačiu nepatiko čia naujai atsiradęs komentavimo captcha :O Nei integruojasi į dizainą, nei… Suvedus permeta atgal į puslapį, iš kurio komentuota.
Tik mano penki centai šia tema, perskaičius mano nuomonę siūlau ištrinti šį komentarą 🙂