Atostogos Anglijoje. Norėčiau sugrįžti, gyventi – ne.

oxfordŠio sezono atostogos prasidėjo nuo kelionės į lietuvių pažadėtąją žemę – Didžiają Britaniją. Keliavau pirmą kartą. Esu viena iš tų nedaugelio lietuvių, kurie nedegė noru dirbti šaldytuvuose, fermose ar viešbučiuose atostogų nuo studijų metu, tad taip ir nebuvau ten nuvykusi. Šiais metais su draugėmis nusprendėm jog reikia įkišti nosį į kitokią šalį, kurią valdo karalienė, kurią žinome kaip raudonų autobusų kraštą ir tautų margumyną. Nepasakosiu detaliai kas, kur, su kuo ir kaip. Trumpai. Buvau Bracknell, Winsor, Oxfor ir St. Albans miesteliuose ir žinoma Londone. Taigi įspūdžiai.

Eismas. Mane kaip vairuojančią iš proto varė tas jų „atvirkštinis“ eismas. Apie tai kad reiktų sėsti Anglijoje už vairo nėra nė kalbos. Aš ir taip kairę nuo dešinės sunkiai skiriu, o čia dar… Fee. O kur dar greičio apribojimai myliomis. O ant ženklų dažniausiai kryptys, o ne atstumai. Keistas eismas paprastiems vairuojantiems. Visgi metro man patinka. Greitai, paprastai ir aiškiai. Perpranti metro sistemą – ir gyvenk patenkintas. Traukiniai irgi puikūs. Primena mūsų Siemens’us kur Radviliškis – Mažeikiai važiuoja, tik greitesni.muziejus

Gyvenamas plotas. Žmonės gyvena kotedžuose arba privačiuose namuose. Viskas max 3 aukštai. Tokio dalyko kaip butai/daugiabučiai mažesniuose miestuose kaip Bracknell, Winsor, Oxford nėra. Jų ant miesto keli ir juose gyvena socialiai remtini žmonės. Butai ten – socialiniai būstai. Londone žinoma ši taisyklė ne itin veikia dėl įvairiataučių gyventojų ir jų gyvenimo įpročių.

Muziejai. Jei būčiau moksliukė – gyvenčiau muziejuose! Londone lankėmės trijuose dideliuose muziejuose: National History museum, Victoria and Albert museum ir British museum. Įėjimas į muziejus nemokamas (išskyrus laikinas ekspozicijas, kurių viena kita salytė). Muziejai gigantiški, ekspozicijos didingos. Nuo… iki… Viskas ką matydavome istorijos, geografijos vadovėliuose yra čia ir tikra. Nepaprastas jausmas vaikščioti tarp romėnų skulptūrų, Egipto mumijų ar dinozaurų iškamšų. Princesių tiaros, japonų imperatorių porcelianas, ginklai, paveikslai – po vienu stogu. Vienam muziejui apeiti vienos dienos nepakanka.

london eyeOras.  O taip! Londonas skendi rūke ir oras čia tikrai gali būti apkalbų objektu. Buvo ir šiltų dienų ir šaltų, ir kiaurai permirkome ir deginome veidelius parke. Toks oras planuoti visai nepadeda. Priešpaskutinę dieną nusprendėme nerizikuoti ir nelaukti geresnio oro ir aplankyti London Eye. Tai buvo mano pagrindinis kelionės tikslas. Principo reikalas. Vaizdelis puse velnio, bet pojūtis įdomus.

Kainos. Na važiavome atostogauti gi. Tad kai išjungi smegeninę ir neverti visų kainų į litus, pasidaro ramiau. Visgi galima rasti ir tikrai gerų deal. Štai pvz. nusipirkau 4 knygas už 8Lt (po 2Lt viena), apatinių kelnaičių po 4Lt. Merginos žino – kokybiškų apatinių už tiek LT vargu ar nupirksi 🙂

st. albansVerta aplankyti. Top 1 vieta iš šios kelionės buvo Camden Town Londone. Meniškas hipių, pankų, gotų ir visokių kitokių nepiktybinių veikėjų rajonėlis. Dienos metu mugės, gatvės prekyba, tamsiu paros metu pašėlęs naktinis gyvenimas.

O kaip be nuotykių? O taip, atšaukė mūsų prezidentinį Wizzair skrydį namo. Dvi naktis leidome Luton oro uosto viešbutyje. Na nebuvo taip blogai. Turėjome progos susipažinti su kitais likimo nuskriaustais lietuviais bei aplankyti St. Albans, kuris gali didžiuotis neįprastai didele katedra ir šauniu parku.

Kelionė baigta, liko malonūs prisiminimai. Įdomi šalis, įdomi kultūra. Gyventi nenorėčiau, bet sugrįžti tikrai, nes dar tikrai daug nepamatėme. Ačiū merginos! Iki kitos mūsų bendros kelionės 😉

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 50, šiandien: 1)