Ignoruoti ar imtis veiksmų?

Bent porą kartų per savaitę į mano pašto dėžutę atkeliauja grandininis laiškas(chain letter). Suprantantiems kas tai yra nereikia aiškinti kodėl tai yra blogis. Anksčiau ignoruodavau grandininius laiškus, t.y. nepaisant visų prakeikimų ir pasekmių kuriomis grasinama neišsiunčiant laiško, ir jį paprasčiausiai ištrindavau. Tačiau tai kad aš neplatindavau tokių laiškų nereiškia jog aš juos nustojau gavusi. Tie patys žmonės, o kaskart ir kiti siųsdavo tokius laiškučius. Taigi ignoras neitin padeda.

Teko imtis veiksmų. Pasirinkau protingų minčių internete, pasiskaitinėjau ir dar praeitą vasarą sukurpiau tris straipsnelius apie grandininius laiškus, spamą ir el.pašto etiketą. Tie straipsneliai tapo mano atramos tašku mokant neišprususius draugus, kad grandininiai laiškai yra blogis. Tada kiekvienas atsiuntęs gaudavo tokio turinio el.laiškelį atgal:

„Sveika/as,

Nesupratau kuo nusikaltau kad persiunti man spamą? Taip – tai ką tu man ką tik persiuntei yra tikrų tikriausias spamas.
Nežinai kas yra spamas? Prašau susipažinti: http://litas.lt/kas-tas-spamas/
O žinai kodėl grandininiai laiškai yra spamas? Ne? Paskaityk:
http://litas.lt/grandininiai-laiskai-–-kas-uz-to-slypi/
Ir dar, jei jau siunti tą patį laišką keliems žmonėms, adresus rašyk ne i „To”, o į „Bcc” laukelį. Plačiau: http://litas.lt/elpasto-etiketas-to-cc-bcc/

Tikiuosi šią pamoką išmoksi.
Geros dienos!

Grandininių laiškų skaičius sumažėjo perpus. Draugai susiprotėjo, kad elgiasi negerai(arba bent jau prieš mane apsimeta), taigi gaunu tik iš nepažįstamų žmonių. O aš ir toliau siunčiu laiškelius atgal, tikėdamasi, kad informacija pasieks jų smegenų ląsteles ir jie daugiau nespamins.

O kokių veiksmų imatės jūs? Ar tiesiog ignoruojate?

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 83, šiandien: 1)

3 thoughts on “Ignoruoti ar imtis veiksmų?”

  1. Aš tenkinuosi vien punktu apie BCC. Tiesa, nuorodų nesiuntinėju – bandau savais žodžiais paaiškint. Manau taip didesnė tikimybė, kad žmogus supras (nes nuorodas ne visi skaito).

  2. Manau bus naudinga- peržiūrėsiu ir aš tuos tavo straipsnius.

  3. Man kažkaip nesinori rašyti ilgo laiško, todėl sumąsčiau nuorodas dėti, bet gal ir reiktų trumpą paaiškinimą parašyt bent apie BCC. O tada jau būtų mažiau svarbu ar skaitys tas nuorodas ar ne.

Parašykite komentarą