Ką sveikinsime su kosmonautų diena?

kosmosasPlaukioji padebesyje? Nežinai kur randiesi ir kaip elgtis? Tuomet sveikinu Tave su kosmonautų diena. Nebijok, Tu ne vienas kurį sveikinu. Štai iki šiandien su kolega darėme sąrašiuką žmonių kuriuos sveikinsime su kosmonautų diena. Sąrašas ilgas. Tai žmonės „kosmonautai“ – plaukiojantys savo pasauliuose ir neturintys nieko bendro su realybe kurioje gyvenam mes, normalūs žemės gyventojai.

O kodėl šiandien? Todėl kad būtent šią dieną(balandžio 12d) 1961 metais Jurijus Gagarinas kosminiu laivu „Vostok“ (Rytai) pirmą kartą apskrido Žemę aplink orbitą. Tai tarsi kosmoso amžiaus pradžia, nuo to prasidėjo kosmoso užkariavimo era. Nors kosminių raketų era prasidėjau daug anksčiau – dar apie 1942 kai Vokietijoje buvo bandomos pirmosios raketos. Tačiau kadangi Gagarinas buvo pirmasis žmogus pasipriešinės gravitacijos jėgai, tai ta proga ir kosmonautų diena buvo sugalvota.

Kadangi Lietuvoje neturime kosmonautų ir neturime ko sveikinti, bet būdami lietuviais nenorime praleisti “progos”, tai dar kartą sveikinu tiesiog visus 😉 Juk visi karts nuo karto kažkiek paskraidome, bent jau sapnuose.

O pabaigai – linksmas nostalgiškas vaizdelis rastas viename forume: tarybinis kosmonautas (žiūrėti su garsu).

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 150, šiandien: 1)

One thought on “Ką sveikinsime su kosmonautų diena?”

  1. O juk aš kažkada norėjau ir tebenoriu tapti kosmonautu… Ir gan dažnai skraidau toli nuo kitų, pasilikusių ant minkštos žemės paviršiaus… Ech kaip lengva skraidyti, bet, deja, tai tik mintys… Laikas grįžti prie klaviatūros ir toliau maigyti komentarus. 🙂 Paskraidysiu kiek vėliau. 😀 Visus su kosmonautų diena.!!! 😀

Parašykite komentarą