Meridiano palydėtuvės

Ne klaipėdiečiams tai tik kažkoks didelis laivas Danės krantinėje. Klaipėdiečiams tai Klaipėdos simbolis. Pats Meridianas tai medinis burinis laivas dar vadinamas barkentina, kuriam jau 62metų – jau kaip ir pensininkas – pastatytas 1948 m. Suomijoje. O šiandien šis simbolis buvo lydimas į laivų remonto įmonę, kur bus prikeltas antram kažkelintam gyvenimui.

Buvo smagu matyti tokią gausią minią žmonių stebinčią visus veiksmus. O veiksmo buvo – buvo pakelti abu tiltai per Danę, ant pakeltų tilto kraštų matėme ryškiai apsirengusius vyrukus(spėju aukštalipiai) kurie saugojo laivo bures nuo atsitrenkimo į tilto kraštus, matėme gausų būrį klaipėdiečių, kurie abiejuose upės pusėse traukė trosą taip neleisdami Meridianui nukrypti nuo kurso.

Įdomiausias veiksmas visose palydėtuvėse buvo tiltų per Danės upės pakėlimas. Per savo penkis gyvenimo metus Klaipėdoje dar nemačiau kaip kelia tiltą. O tiltai skirtingi. Biržos tiltas pastatytas 1948m keliasi iš abiejų pusių. Kaip matote fotografijose skyla per vidury ir kyla. Deja ar dėl seno mechanizmo ar dėl konstrukcijos atsiveriantis plyšys labai nedidelis. Kaip teigia wikipedija, tilto kraštai pakyla 50 laipsnių kampu. Burių stiebai vos vos nelietė tilto. O Meridianui plaukiant pro šalį vienas aukštalipių net gavo su stiebu per šalmą – nespėjo atsitraukti.

Pilies tiltas(1826), esantis arčiau Senosios perkėlos yra jau kitokios konstrukcijos. Visas tiltas pasikelia vienoje pusėje ir upė atveria plačiai – pats pakyla beveik į vertikalią poziciją. Įdomiausią buvo stebėti kai visi akmenukai, žemės kylant tiltui riedėjo žemyn.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 83, šiandien: 1)

2 thoughts on “Meridiano palydėtuvės”

  1. Tai man atrodo čia jau trečiam gyvenimui išeina jis. Vieną kartą jau kažkada plukdė jį į taisyklą 🙂 Jei neklystu, po to, kai nusipirko jį už 1 Lt.

Comments are closed.