Šachmatai – intelektualus ir romantiškas žaidimas

Du minkšti foteliai prie nedidelio stalelio ant kurio puikuojasi šachmatų lenta. Du mąsliai besišypsantys žmonės, laikantys rankoje po taurę raudono vyno ir žvelgiantys į lentoje išdėstytas šachmatų figūras. Spragsinčios malkos židinyje ir maloni sklindanti jų šiluma. Jauki prieblanda ir kelios žvakės aplink apšviečiančios tik kambario dalį kurioje du žvalūs protai susitiko šachmatų mūšyje. Argi ne romantiškas paveikslas?..

Man šachmatai visuomet buvo inteligentiškas, bet kartu ir romantika dvelkiantis žaidimas. Sportinis azartas, kažkaip net nelimpa prie šio kaip manoma arabų kraštuose gimusio žaidimo. Nors pagal istoriją, tai karines strategijas atspindintis intelektualus sportas.

Kai pats gyvenimo tempas yra įtemptas ir dinamiškas, kartais gyvenimo ritmo paįvairinimui norisi ramybės. Vyno taurės. Šachmatų lentos. Taip praleistas vakaras, ypač kai už lango barbena rugpjūčio lietutis, tikrai įdomus laisvalaikio paįvairinimas.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 60, šiandien: 1)

6 thoughts on “Šachmatai – intelektualus ir romantiškas žaidimas”

  1. Iki šiol nesupratau ir turbūt niekada nesuprasiu, kur šachmatų sportiškumas. Azartas, kova, konkurencija nepajudinant iš vietos užpakalio? Kortose irgi tas pats yra. Tai kodėl vienur sportas, o kitur – ne?

  2. Protą mankštint galima ir nepajudinant užpakalio. O šachmatai tam puikiai tinka:) Liuks įrašas:)

  3. Šachmatai yra toks žaidimas, kurio prie alaus bokalo nelabai eina lošti – tam reikia specialaus nusiteikimo ir aplinkos 🙂 Puikiai tinka kaljanas, vynas ir Damien Rice muzika 🙂

  4. Būtent, aš šachmatuose irgi nematau jokio sportiškumo, o tai vadinama sportu 🙂
    Tai ramus žaidimas, smegenų mankšta ir strategijų kūrimas, o ne raumenų miklinimas.

  5. Kad ir kaip jums atrodytu tai yra sportas, kaip bridzas, sportinis pokeris, boulingas ar counter strike rungtynes sedint prie kompo. 😉

Parašykite komentarą