Trumpasis vasaris. Ką aš žiūrėjau?

Nors mėnuo ir trumpas, spėjau ištaikyti keletą vakarų pasižiūrėti filmą su pasimėgavimu. Praeito mėnesio repertuaras buvo toks.

Milk(2008)
Filmas ne apie pieną, jei ką. Veiksmas vyksta apie ~1970-1980. Harvey Milk yra gėjus. Sulaukęs 40-ojo gimtadienio suvokia jog gyvenime nepadarė nieko reikšmingo. Tad ėmėsi kovoti už gėjų teises bei veržtis į valdžia. Populiarus ir iškalbingas žmogus turėjo iškęsti daug nesėkmių, bet galiausiai jam pradeda sektis. Paremta tikrais faktais. Kadangi esu tolerantiška gėjams, man filmas visai patiko. Be to Sean Penn už pagrindinį vaidmenį laimėjo Oskarą.

Thank you for smoking(2005)
Tikriausiai geriausias vasario mėnesio filmas. „Don’t hide the truth. Just filter it.” Veikėjas Nikas dirba Tabako Studijų Academijoje ir yra kažkas tokio kaip organizacijos veidas. Jis tas kuris paneigs jog rūkymas žudo, jog sukelia vėžį ir pan. Kitoje situacijoje jo visi nekęstų, bet šiaip jis mielas. Net keista. Filme daug gerų minčių, frazių kurias paskui norisi kartoti ir kartoti kaip išminties perlus. O šiaip, lengvas, nuotaikingas filmas apie gyvenimą ir cigaretes.

Slumdog Millionare(2008)
Pažiūrėjau dar prieš įteikiant Oskarus ir jau tada visiems rekomendavau šį filmą. Tikrai geras siužetas, efektai ir pateikimas. Nors ir nustebau kad tiek Oskarų šis filmas surinko, bet jis tikrai vertas. Apskritai filmas sukasi apie neturtingą iš Indijos lūšnyno kilusio vaikinuko istoriją, kaip jis laimėjo žaidime „Kas taps milijonieriumi“ ir kaip jis žinojo atsakymus į jam pateiktus klausimus. Jo gyvenimo istorijos trupiniai susilieja į vientisą vaizdą ir vieną istoriją. Bėgiojimas tarp praeities ir dabarties. Pasirinktas tikrai įdomus pateikimas.

Fair(1996)
Beveik 13 metų filmas. Truputėlį keista matyti dar tokius jaunus Mark Wahlberg, Reese Witherspoon, William Petersen(iš CSI) ir Alyssa Milano(iš Charmed). Kadangi žiūrėjau nežinodama apie ką filmas(nežiūrėjau trailer‘io ir neskaičiau aprašymo) puse  filmo buvau giliai įsitikinus jog tai graži romantinė istorija keistu pavadinimu. Tik paskui paaiškėjo, jog visi vyrai kiaulės arba dar blogiau. Nors IMDB įvertino tik 5,9 aš būčiau linkusi įvertinti 8 ir pasiūlyti pažiūrėti prieš miegą.

Doubt(2008)
Abejonė. Taip vadinasi filmas. Tokį įspūdį filmas ir paliko. Abejojimas kas yra tiesa, kas melas, ką mes matome nes norime matyti, o kas vyksta iš tikrųjų.  Filmas apie tai kaip vienuolės įtarinėja kunigą esant pedofilu. Filmo metu neparodyta nė viena scena leidžianti daryti akivaizdžią prielaidą jog tai tiesa, nė karto nepaminimas žodis pedofilija ar kažkas panašaus, bet visąlaik supranti jog kalba eina apie tai. Tai rodo labai stiprią aktorių vaidybą ir sugebėjimą perteikti nuotaiką bei jausmus. Pagrindinį vaidmenį atliko Meryl Steep.

Enchanted(2007)
Nesijuokit ir pirštais į mane nerodykit – nesuvaikėjau. Tai filmas kurio žiūrėjimui nereikia smegenų. Tai štai šeštadienį, paskutinę žiemos dieną ir pažiūrėjau. Disney klasikos istorijos perkeliamos į realų ir nuožmų New York‘ą. Princesei tenka susidurti su žiauria tikrove, kuri priverčia ją pasverti savo meilę, įsitikinimus ir gyvenimo prasmę. Malonus akiai ir ausiai, bei lengvas filmas.

Vasaris buvo trumpas ir kažkodėl labai užimtas, tai pažiūrėjau nedaug. Dar norėjau pažiūrėti Australia, The Curious Case of Benjamin Button, bet tikiuosi tai padaryti kovo mėn. O Karolis priminė apie filmą Karantinas kurį labai norėjau pažiūrėti kino teatre, bet nespėjau, o paskui pamiršau.

O prie žiūrimų serialų pridėjau The  Mentalist. Pirmosios 15 pirmo sezono serijų patiko. Laukiu pasirodančių naujų.
O kokį gerą filmą vasarį žiūrėjote jūs?

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 40, šiandien: 1)

Parašykite komentarą