7 vietos, kurias rekomenduoju aplankyti svečiams Šiauliuose

Pokalbiai su svečiais apie tai ką būtina aplankyti Šiauliuose dažnai nuvingiuoja iki pačių įvairiausių smulkmenų, net iki to kur kas žydi ar kokiam kampe naujas grafitis nupaišytas.

Taip dažnai kartoju, ką pamatyti, jog nusprendžiau ir užrašyti. Tai 7 vietos Šiauliuose, kurias rekomenduoju pamatyti keliaujantiems ir turistaujantiems šiame krašte. Aš ganėtinai subjektyvi, todėl čia vietos, kurios man pačiai patinka.

Frenkelio vila ir parkelis

Vasarą Frenkelio vila – mažoji Rundalės kopija. Parkelis prisodintas rožių, svečius vilioja supynės, suoleliai ir fontanai. Karts nuo karto keičiasi lauko ekspozicijos, vyksta renginiai ir garsus Frenkelio vilos festivalis vasarą.

Frenkelio vila vasarą. ©Žavinta.
Frenkelio vila. ©Žavinta.

Pati vila – muziejus, supažindinantis su provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, tai ryškus žydų paveldo pavyzdys mieste. Vila vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinių, neseniai restauruota, tikrai traukia dėmesį. Mėgstama jaunųjų fotosesijos vieta.

Man pačiai tai smagi vieta užbėgti su puodeliu kavos – parkas atviras visiems.

Chaimo Frenkelio vilos rožyne po truputį pradeda skleistis visų atspalvių rožių žiedai, todėl tęsiame pažintį su…

Posted by Chaimo Frenkelio vila on 2020 m. birželio 23 d., antradienis

Talkšos ežeras ir parkas

Kelios minutės nuo Frenkelio vilos – Talkšos ežeras. O ežero pakrantėje yra ką veikti. Visų pirma čia jūsų laukia geležinio vilko draugužė – geležinė lapė.

Geležinė lapė. ©Žavinta.

Antra, čia visada daug duonos trupinių ištroškusių ančių, kurios pešasi su gulbėmis ir kirais. Čia yra ir vietinis italas su nuostabiausia kava ir pica (dirba kada nori, kaip pridera italams). Čia ir wake parkas Fox Spot. Ir petankės aikštelė. Ir lauko treniruokliai. Ir energetinis labirintas.

Talkšos ežeras ©Žavinta.
Talkšos parkas. ©Žavinta.

Tai vieta,  kur važiuoju, kai norisi trupučio gamtos, pasivaikščiojimo, bet tingiu važiuoti už miesto. Šalimais yra Talkšos parkas susiliejantis su Salduvės parku prie Salduvės piliakalnio, tad norint pamiklinti kojytes, tikrai yra erdvės. Netgi galima apeiti aplink ežerą pažintiniu taku.

Katinų muziejus

Ne taip toli nuo Frenkelio vilos yra ir vienintelis Baltijos šalyse Katinų muziejus. Pati kačių muziejuje po restauracijos ir atnaujinimo dar nebuvau (žinau, gėda!). Bet svečių atsiliepimai patys geriausi. Jei mylit kates, domitės murkiančių draugų išdaigomis bei gebėjimais, mėgstat mielus daikčiukus – muziejus kaip tik jums. Eskponatai čia atkeliavę iš viso pasaulio.

Beje, čia jus pasitiks uodeguotas direktorius Perlas, mažoji išdykėle Morka, žaismingas Irisas ir kiti pūkuoti muziejaus prižiūrėtojai. Vaikams (ir ne tik) tikrai patiks!

Bulvaras

Pėsčiųjų bulvaras yra Šiaulių širdis. Ten yra visko – ir architektūros, ir kavinukių, ir grafiti, ir mažųjų skulptūrų. Tiesiog reikia lėtai eiti, žvalgytis ir pastebėti.

Bulvaras ©Žavinta.

Pakėlus akis ant Valerijono vaistinės stogo pamatysite kates(kur valerijonas, ten ir katės), balkonų apačios išpaišytos grafičiais, fontanai, mažos skulptūrėlės, žinoma ir garsusis Gaidžio laikrodis, prie kurio visuomet lūkuriuoja šiauliečiai čia paskyrę susitikimo vietą(pasimatysim prie Gaidžio!). Geriausia pasiimti lankstinuką arba atsiversti Šiaulių TIC puslapį ir sekti šiaulietiškos istorijos pėdsakais.

Grafitis, Rūdės g. ©Žavinta.

Fotografijos muziejus

Įpusėjus pasivaikščiojimą bulvaru, verta užsukti į Fotografijos muziejų. Šiuolaikiškas muziejus nuolat turi įdomių ir intriguojančių parodų. Tačiau čia rekomenduoju apsilankyti ne vien dėl fotografijų. Ant muziejaus stogo yra terasa ir tai geriausia vieta pažvelgti į bulvarą ir miesto centrą iš viršaus.

Fotografijos muziejus ©Žavinta.

Šiauliuose nėra vietų, kur būtų galima gerėtis panorama iš viršaus. Nebent iš kelių daugiabučių viršutinių aukštų (reikia susidraugauti su ten gyvenančiais) arba jei pasiseks gauti kambarį viršutiniuose Šiaulių viešbučio aukštuose. Tad fotografijos muziejaus terasa yra lengviausiai prieinama vieta mėgstantiems pasižvalgyti.

Fotografijos muziejus ©Žavinta.

Šokolado muziejus

Jei nenorit iš Šiaulių grįžti bankrutavę, eidami į Šokolado muziejų palikit piniginę namie 🙂 Kairėje šokolado parduotuvė, dešinėje kavinė, o tiesiai į antrą aukštą – muziejus. Nedidelis, tačiau gausus eksponatų ir istorijų muziejus man dar niekaip neatsibosta. Nes kaip gali atsibosti šokoladas? 🙂

Rūtos šokolado muziejus ©Žavinta.

Būtinai užsukit į kavinę ir pakelkit akis į lubas – man tiesiog nerealu ieškoti iš vaikystės pažįstamų saldainių popierėlių lubų paveiksle. O prieš išeinant pasukit į kairę – būtinai nusipirkit lauktuvių. Rūtos šokoladas visada stebina naujienomis ir įdomiais šokolado skonio deriniais. Štai praeitą žiemą būtent Rūtos muziejuje susipažinau su Ruby(rožiniu) šokoladu.

Rūtos šokolado muziejus ©Žavinta.

Kryžių kalnas

Net nežinau ar čia reikia ką rašyti. Į Kryžių kalbą žmonės iš tolimųjų Azijos šalių važiuoja, tai didžiausias traukos taškas Šiaulių rajone. Ir būtina aplankyti, jei jau atsibeldėte į šį kraštą.

Kryžių kalnas ©Žavinta.

Paprastai sakau, jog jei nebuvote šiuose 7 taškuose, nebuvote Šiauliuose. O norint viską aplankyti, paprastai vienos dienos nepakanka – rezervuokit dvi 😉

Ir ekstra.

Važiuojant link Mažeikių, verta nusukti į Papilę.

Važiuojant link Joniškio, verta pasukti link Mūšos tyrelio pažintinio tako.

Važiuojant į Gruzdžių pusę, dar pavažiuoti iki Dargaičių mini zoo su alpakomis.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 1 035, šiandien: 1)