Kelionė į Barseloną savarankiškai žaliems: atsakymai į svarbiausius klausimus

Pigūs bilietai į Barseloną atvėrė kelią lietuvaičiams į šį nuostabų miestą, Katalonijos sostinę ir vieną didesnių Ispanijos miestų prie Viduržemio jūros. Tuo pačiu daugėjant išdrįstančių keliauti savarankiškai, įvairūs kelionių forumai ir grupės užverstos klausimais susijusiais su Barselona, kaip nukeliauti, kaip nepasiklysti oro uoste, ką pamatyti ir pan. Kadangi jau porą kartų buvau šiame krašte ir man laaabai patiko, tad tikėtina po kelių mėnesių vėl ten vyksiu, todėl dalinuosi atsakymais į dažniausiai pasitaikančius klausimus.

Į kurį oro uostą skristi? El Prat(BCN) ar Žironos (GRO)?

Teko skristi į abu oro uostus ir iš abiejų susisiekimas su Barselona yra geras, tad rinktis galima pagal tai į kurį oro uostą gaunate pigesnius bilietus. Žironos(ang. Girona) oro uostas mažesnis, labiau primena Palangos, o Barselonos jau didesnis, bet irgi ne iš tų, kur galima pasiklysti.

Apart skrydžio kainos, aš siūlyčiau rinktis taip:

  • Geriau rinktis BCN: jei planuojate apsistoti pačioje Barselonoje.
  • Geriau rinktis GRO:  jei planuojate apsistoti Costa Bravos pakrantės miesteliuose Lloret de mar, Blanes, Tossa de Mar ir kt.

El Prat T1 ar T2 terminalas?

Barselonos El Prat oro uostas yra sudarytas iš dviejų terminalų. Jie netoli vienas kito(apie 4 km), tačiau į juos vyksta skirtingi Aerobus autobusai ir jei teisingai sužiūrėjau, vyksta visai skirtingais maršrutais. Tad geriau iš  karto susižiūrėti į kurį terminalą reikia.

Terminalas nenurodytas biliete, tad reikia pasidomėti patiems. Skirtomas pagal avia kompanijas. Ryanair ir Wizzair skraido į ir iš T2 terminalo. O pilną sąrašą galima rasti čia: https://www.barcelona-airport.com/eng/airlines.php

Viešasis transportas iš/į oro uosto El Prat

Iš El Prat oro uosto ir į jį kas 5-10 minučių kursuoja Aerobus, specialūs oro uosto autobusai. Bilieto kaina į vien pusę 5,90€, į abi(per 15 dienų) 10,20€. Įsigyti galima internetu arba specialiuose automatuose išvykimo vietose. Visus kartus pirkau vietoje. Autobusų tvarkaraštis: http://www.aerobusbcn.com/en/timetable

Atkreipkite dėmesį, jog į T1 ir T2 terminalus vyksta skirtingi autobusai.

Jei kartais vykstate tokiu metu, kai nekursuoja autobusai, taksi kainos iki centro nuo 20 € (pagal kolegų keliautojų atsiliepimus).

Tuos kas skrenda 7:35 rytiniu Ryanair iš El Prat oro uosto, galiu patikinti, jog Aerobus išvykus iš centro 5:00, tikrai spėsite į lėktuvą.

 Viešasis transportas iš/į oro uosto Žironoje

Iš Žironos oro uosto ir į jį vyksta Sagales firmos autobusai. Teoriškai sako, jog pritaikyti prie Ryanair skrydžių, praktiškai reikia žiūrėti tvarkaraštį. Vyksta iš šalia oro uosto įėjimo esančios autobusų aikštelės, o Barselonoje atvyksta į Estacio del Nord stotį. https://www.sagalesairportline.com/en/timetables-and-lines/girona

Kitas variantas yra iš žironos oro uosto vykti į pačią Žironą ir tuomet iš ten vykti traukiniu (traukinių ir autobusų stotis yra tame pačiame pastatų komplekse). Ne visus bilietus galima įsigyti internetu, tačiau tvarkaraštį susižiūrėti galima: https://venta.renfe.com

 Ar Barselonoje reikia nuomotis automobilį?

Namuose esu ta, kuri be automobilio daugiau 500 metrų nevyksta. Tačiau kelionėse esu linkusi naudotis viešuoju transportu, ypač jei nenumatyta ilgesnių kelionių už miesto. Barselonoje puikiai išvystyta transporto infrastruktūra, yra metro, autobusai, tramvajai, taksi – tikrai nereikia pačiam turėti automobilį, kad visur suspėtum.

Iš kitos pusės, vairavimo maniakams, galiu patvirtinti, jog vairuoti mieste nėra sunku, nors ir pietiečiai, ispanai vairuoja tvarkingai, eismas nesudėtingas. Visai kas kita su parkavimu. Laikau save patyrusia vairuotoja, bet kas antra mašina pas juos priparkuota taip, kad nesuknežinus bamperio neišvairuočiau. Stačioje nuokalnėje automobiliai priparkuoti taip, jog net tarpo tarp jų nėra. Ir bamperiai visi baisūs. Kaip sakė jau kelis metus Barselonoje gyvenantis pažįstamas, bamperiai tam ir yra, kad į juos „bambsėti“, bamperio nubraukimo jie net nelaiko įvykiu. Nesu tikra, jog taip pat galvoja automobilių nuomos kompanijos. Gal kas pakomentuotų?

Koks oras Barselonoje?

Tai pats smagiausias klausimas diskusijų grupėse, nes yra tam tikra keliautojų grupė, kurie labiau pasitiki močiutės iš Kazlų Rūdos pasakymu, jog prieš 3 metus rugsėjo 5 lijo, nei kad pažiūrėti kokios yra vidutinės oro sąlygos pagal patyrusius meteorologus.

Asmeniškai aš buvau pernai rugsėjo 16-29. Trumpom rankovėm ir vasarinėm suknutėmis  tarpais buvo karšta,  švarką tik pirmą vakarą rankinėje pasinešiojau, paskui numečiau namie. Dienomis pavėsyje siekė ir +29. Lietaus nemačiau, bet oro drėgnumas toks, kad net kvėpuoti sunku. Tad kitais metais anksčiau nei rugsėjo galas net nesiruošiu vykti į tą regioną. O jei dar piečiau į Ispaniją, tuomet tik maždaug  spalio mėn viduryje.

Bet ką aš kalbu, patikrinkime ką sako meteorologai.

Siesta a la fiesta?

Nors aš labai nesusidūriau su reiškiniu siesta a la fiesta, tiksliau jis manęs nepalietė, tačiau būnant mažiau kurortinėse vietovėse galima pastebėti, jog restoranai po pietų užsidaro ir vėl atsidaro tik apie 19-20 val jau pasiruošę vakarienei. Taip pat ir prekybos centrai bei įvairios parduotuvės užsidaro kelioms valandoms per pietus. Ten kur daug turistų ir pačioje Barselonoje to nelabai pastebėsi, tai labiau mažesnių miestelių ypatybė.

Truputėlį kitokių patarimų pirmą kart vykstantiems pažėrė kolegę Rūta straipsnyje „10 patarimų pirmą kartą išsiruošusiems į Barseloną„.

O aš pati kiek anksčiau dalinausi įspūdžiais lankant populiariausius architekto Gaudi sukurtus objektus Barselonoje. Jei vykstate į Barseloną, be Gaudi neišsisuksite, galima susidaryti įspūdį, jog visa Barselona jo kūrinys.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 3 474, šiandien: 1)

Comments are closed.