Auksinis berniukas sugrįžo!

5 mėnesiai be miesto simbolio. Tai tas pats kas penkis mėnesius vaikščioti nusiskutus plaukus. Keista buvo važiuojant pro šalį nematyti meiliai Auksiniu berniuku vadinamos Šaulio skulptūros – Šiaulių miesto simbolio. O iki tol atrodo nepastebėdavai jog ji ten yra. Supranti, kad myli kai prarandi – taip sakoma apie meilę. Tas pats, ko gero, sakytina ir apie miesto simbolius.

auksinis berniukas

Šiandien stebėjau kaip Auksinis berniukas sugrįžta į savo vietą. Atsargiai, lėtai, bet užtikrintai, chirurgišku tikslumu su kranu pakelta skulptūra greit buvo pastatyta ant 18 metrų aukščio kolonos. Skambant Šiaulių miesto pučiamųjų orkestro muzikai susirinkę keli šimtai šiauliečių užvertę galvas į viršų atidžiai stebėjo dviejų darbininkų ir krano veiksmus. Visgi toks įvykis nėra dažnas.

auksinis-berniukas

Keista buvo matyti aprengtą berniuką. Visas preciziškai suvyniotas į plėvelę ir papildomai apvyniotas medžiaga – atrodė, jog būtų su turbanu ant galvos, marškinėliais ir kelnėmis. Visa ši apsauga tam, kad transportuojant ar keliant nebūtų pažeista skulptūra. Juk visgi 5 mėnesiai kruopštaus darbo – nesinorėjo visko sugadinti.
O kas gi vyko restauracijos metu? Pirmiausia – „gydoma”. Kaip pasakoja vyresnieji, pasirodo prieš daugelį metų vagys patikėjo, jog visa skulptūra yra auksinė ir sumanė ją pavogti. Jiems teko labai nusivilti, suvokus jog skulptūra iš tikro yra bronzinė ir tiek padengta itin plonu aukso sluoksniu. Deja, nors vagystė ir nepavyko, bet pažeistos skulptūros kojos. Todėl buvo itin bijoma nukeliant skulptūrą prieš 5 mėnesius. Visgi pažeidimas nebuvo itin sunkus, skulptūra „pagijo”, o visur pabrėžiama, jog restauracijos metu apklijuota maždaug 1900 auksinių lapelių – apie 50 gramų vokiško aukščiausios prabos, 24 karatų, aukso. 50 gramų nėra daug – vagys dėl tiek nerizikuos.

skulptura-saulys

Auksinis berniukas yra mano vienmetis – pastatytas 1986 metais. Po šios restauracijos, sekanti numatoma po 35 metų – tokią garantiją suteikė restauruotojai. Tad teoriškai dar vieną kartą galėsiu stebėti sugrįžtantį Auksinį berniuką.

Įdomūs faktai, kuriuos sužinojau renginio metu:

  • Nukėlus skulptūrą, paaiškėjo, jog galva visai ne auksinė – auksą „nuėdė paukščių išmatos. Primena kormoranų apšiktus mirusius medžius prie Nidos.
  • Auksinis berniukas  yra aukščiausias saulės laikrodis Lietuvoje. 18 metrų aukščio kolona + 4 metrų aukščio skulptūra. Visai kaip 7 aukštų namas.
  • Saulės laikrodžio aikštės grindinyje įlieti valandas žymintys skaičiai – 12, 3 ir 6 yra ne šiaip atsitiktiniai, o būtent žymintys 1236 metų Saulės mūšį.

Daugiau foto čia.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 735, šiandien: 1)