Ir Kaune galima gyventi

kaunas_074

Prisiminiau šį sparnuotą posakį vakar bevažinėdama po Kauną. Važiavau su reikalais, ne viena ir „baranką“ laikiau ne aš, tad nukrypimas nuo maršruto „taškas A-taškas B” buvo tik sustojimas Santakos parke ir HyperMaximoj. Bet vis tiek buvo smagu. Ištikrųjų nustebino parkas –gražiai sutvarkytas, žolytė nupjauta, šiukšlės nesimėto, suoliukai palei takelį. Gražu! Vaikai bėgiojo po stadioną, žmonės sėdėjo ant suoliukų, turistų grupelė fotografavosi. Kadangi buvo dar rytas – žmonių nedaug, aplink tvyrojo tyla ir ramybė. Gera!

Važinėjant po patį miestą stebino troleibusų ūsai ir laidų raizginiai virš gatvių – nesu prie jų pratusi, nei Šiauliuose, nei Klaipėdoje troleibusų neturime. Dar viena smulkmena žavėjusi mano akis buvo kalvos. Visai miestas atrodo kaip sušvelninta amerikietiškų kalnelių versija – važiuoji tai žemyn tai aukštyn, šone matai tai kalną, tai pakalnę. Tiesiog malonus akiai vaizdas, pripratus prie gyvenimo lygumų krašte.

kaunas_116

Anksčiau esu girdėjusi jog Žaliakalnis yra prestižinis rajonas, tačiau dabar prasukusi pro jo mačiau daugybę senų namų(ant vieno net puikavosi užrašas „Senas namas), griuvėsiu. Kur dabar persikėlė tas prestižinis rajonas?

Po kelionės masčiau jog nors ir nemėgstu didelių miestų ir vietoj studijų Vilniuje pasirinkau Klaipėdą ir čia likau, bet išgyvenčiau ir Kaune ar Vilniuje. Juk kiekviename mieste galima rasti savo kampelį kuriam jautiesi savas ir jautiesi gerai. Kai Santakos parke pradės statyti namus, praneškit – ten bus mano kampas.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 111, šiandien: 1)

11 thoughts on “Ir Kaune galima gyventi”

 1. Kai santakoj pradės statyti namus, aš susiprogdinsiu savivaldybėj. Apie tai praneš per žinias.

 2. Galima, gyvenu. Tik Kaune nemažai tipų kurie paskyrė savo gyvenimą tam, kad tai paneiktų :}

 3. Labai sėkmingai gyvenu Kaune ir man tai patinka :).
  O šiaip dėl Žaliakalnio norėčiau nesutikti– tai tikrai prestižinis rajonas su gausybe gražių namų ir dar didesne gausa puikių vaizdų. + Ramybė. Norėčiau ten kada nors gyventi.

 4. @Algirdas patikėk kiekvienam mieste tokių tipų yra. Pabandyk Šiauliuose apytamsiu paros metu nuo geležinkelio iki Saulės miesto vienas paeit…

  @RmG norai tai neblogi, kaip sakoma pasvajoti niekas nedraudžia 🙂 Ačiū už nuorodą, kažkaip bevaikščiodama aplink nepastebėjau tų pastatų, reikės kitą kartą apsižvalgyti 🙂

  @Martynas Gal mane ne ta gatve vežė, tai mačiau tik gražius vaizdus be gražių namų. Ištikrųjų tai visai šaunu gyventi name ant kalno, kur pro langą tau puse miesto kaip ant delno.

 5. 🙂 šiaip keistas reiškinys tas Žaliaklnis – šalia griuvėsių stovi pilaitės su bele kokia apsuaga. aš, kaip ir Martynas, tikiuosi vieną dieną ten gyventi: ramybė + arti centras + namukai su lopinėliu žolės.

 6. Ir tam pačiam Žaliakalny kelias tragiškas vietomis, kad jį kur 🙂 Nenorėčiau ten gyvent, nes: ramybė dažnai įgrista, nesaugios gatvelės tos, jei vaikštai pėščiomis sutemus, ir tai, kad centras nėra toli, šiais laikais nėra taip svarbu 🙂
  O Kaunas yra normalus miestas šiaip, aišku trūksta jam dar daug ko, bet laikas ir tai turėtų išgydyt 🙂

 7. True, santaka tikrai išgražėjau, jau pernai buvo išpjauti visi bruzgynai ir atsivėrė tikrai neblogi vaizdai.

 8. @Algirdas nesu buvusi Santakos parke anksčiau, bet iš patirties su kitas parkais tikėjausi pamatyti šiukšlių, suoliukų-luženų ir pan. Taigi likau tikrai nustebinta, viskas buvo kaip paveikslėlyje.

  @Vytas @ežiukai kiekviena vieta turi savo trūkumų ir privalumų. Beto kiekvienas žmogus turi savo prioritetus. Man ramybė yra svarbi. O jei sakykim gyveni prestižiniame rajone, tai tikriausiai ir automobilį turi, tad vaikščioti tamsoje neaiškiais užkampiais neteks.

  O dėl centro sutinku – tai šiais laikasi nėra taip svarbu. Svarbu ne daugiau 10-ies kilometrų nuo centro ir bent du skirtingi nesikertantys maršrutai iki jo nusigauti(jei viename susidaryų kamštis).

Comments are closed.