Kas yra spamas aiškinti manau jau nereikia. Kaip savo pašto dėžutę apsaugoti nuo spamo jau teoriškai irgi žinome. Bet praktiškai spamo dozę vistiek gauname kasdien. Kas mažiau, kas daugiau, bet gauname. Tad kyla klausimas kaip kovoti su spamu? Aišku spam filtrai yra geras dalykas apsaugantis mūsų pašto dėžutes nuo bereikalingo šlamšto. Bet spam filtras nereiškia jog kažkoks veikėjas Zimbabvėje, Kinijoje ar JAV nustos siuntinėti spamą.
Štai čia į pagalbą ateina Federal Trade Commision. Gavus spamą ir persiuntus jį į spam@uce.gov (būtinai pridėti laiško header) laiškas išanalizuojamas, įtraukiamas į duomenų bazę, o prieš žmones siuntinėjančius spamą organizuojamos atitinkamos sankcijos. Nesidomėjau kiek bylų FTC yra iškėlę, bet keli amerikiečiai mestelėję man šią nuorodą patvirtino, jog gaunamo spamo kiekis sumažėjo.
Apskritai, JAV bei kitose labiau išsivysčiuse šalyse organizacijos kovojančios su spamu prašo persiusti spamą jiems, nes tik taip jie gali kaupti įkalčius ir imtis veiksmų. Pagooglinus „report spam” galima rasti daug organizacijų kurios su spamu tvarkosi. Gaila, bet iš Žmogaus turinčio ką pasakyti patirties žinome, jog Lietuvoje organizacijos neitin linkusios kovoti su spamu.
Beje, 95% spamo orientuoti į vyrus(enlarge your penis, check out those nice babes, etc), o moterims tai labai mažai spamo. Gal dėl to, kad spamintojai suvokia, jog merginos pernelyg protingos jog neužkibtų ant „enlarge your breasts“. Vyrukai matyt labiau apsimokantis taikinys…
Aš gaunu pakankamai spamo, kuris orientuotas i vaikinus ir merginas: pirkti programas, kompiuterius, nekilnojama turtą Bulgarijoje …