Keistasis sausis. Ką aš žiūrėjau?

Beveik puse mėnesio atostogų(iki sausio 12d) truputėlį keičia gyvenimo ritmą. Pvz pažiūrėjau daugiau filmų nei normaliai. Galėčiau vos ne kaip Karolis ar PinkCity rašyti „Sausį žiūrėjau“. Bet tam esu pernelyg didelė tinginė. Nors manau pabandyti galima.

American Beauty(1999)
Keista, šio populiaraus filmo nesu mačiusi anksčiau. Filmas atspindi šiuolaikinį nužmogiškėjimą, gražaus kūno bei sekso kultą. Antrą kartą artimiausiu metu nežiūrėčiau, bet šiaip iš „privaloma pažiūrėti“ filmų tipo. Kevin Spacey tikrai vertas visų apdovanojimų jis yra susirinkęs.

Gegen die Wand(2004)
Filmas apie turkus imigrantus Vokietijoje. Jauna mergina ir gerokai vyresnis vyrukas susitinka ir netikėtai susituokia. Jam santuokos nereikia. Jis jos net nepažįsta. Jai santuoka reikalinga norint pabėgti iš namų. Ji jo nemyli. Bet gyvenimas žiaurus, o meilė ateina ir išeina netikėtai. Turkiška dvasia, gėrimas, narkotikai, seksas ir visa kita iš gyvenimo juodosios pusės. Nedrįsčiau šio filmo nekomenduoti kitiems, bet pačiai man jis visai patiko.

Waiting for Guffman(1996)
Filmas iš serijos “pati nežinau kodėl jį žiūrėjau”. Komedija, kurią dar galima pavadinti mocumentary. Filmas apie spektaklio statymą nedideliame miestelyje. Aktoriai spektaklyje paprasti ir keisti miestelio gyvenitojai. Jei kas nors gali nepasisekti – būtinai nepasiseka. Bet jų dvasia išlieka stipri. Kas ir linksmiausia. Geras filmas.

Sweet Home Alabama(2002)
Romantinė komedija apie tai kad meilė gali būti iš pirmo žvilgsnio ir net būnant 10 metų. Neprisimenu kito filmo kuriame būtų galima pasiklausyti smagaus „alabamiško“ akcento. Patartina žiūrėti merginų kompanijoje valgant ledus. Beto pagrindinis aktorius tikras saldainiukas.

Lake House(2006)
Tai gali tapti mano mėgstamiausiu metų filmų nes pažiūrėjusi pirmą kartą pakartotinai pažiūrėjau dar du tą pačią savaitę. Filmas niekuo neišsiskiriantis, vaikinai net pasakytų kvailas. Bet man labai patiko filmo idėja jog tikra meilė gali nugalėti ne tik atstumą, bet ir tokį nevaldomą dalyką kaip laikas. Be to šiame filme pagrindinius vaidmenius atlieka Sandra Bullock ir Keanu Reeves – mano mėgstamiausi aktoriai.

Lars and the Real Girl(2007)

Tikriausiai kvailiausias mėnesio, o gal net ir metų filmas. Tam tikra psichikos ir bendravimo sutrikimų liga sergantis ir apskritai neitin bendraujantis vaikinas internete užsisako ale merginą-lėlė ir pristato savo šeimai ir aplinkiniams kaip savo merginą Bianca. Pasirodo jog jis tikrai įsivaizduoja jog ji tikra(dėl savo ligos). Įdomiausia buvo mažo miestelio žmonių vaidinimas jog jie irgi mato Biancą kaip gyvą žmogų ir kaip apgaule verčia jį gydytis. Iš viso filmo galima išspausti tik 20 min kažko gero, tad tikrai nesiūlau žiūrėti.

Into the Wild(2007)
Vaikinukas baigęs vidurinę išeina iš namų ir keliauja skersai išilgai Ameriką. Be pinigų, be dokumentų, beveik be daiktų. Filmas apie tai kaip jis išgyvena, su kokias žmonėm susipažįsta, kaip pradeda gyvenimą vertinti ir matyti kitaip. Paremta tikrais faktais. Buvo vietų kai sukau akis nuo ekrano, buvo kai graudinausi. Apskritai filmas įkvėpiantis – gyvenimas trumpas, džiaukimės kiekviena diena, nes kita gali būti paskutinė. Tikrai siūlau pažiūrėti.

Burn after reading(2008)
Juodoji komedija. Keikimasis nenatūraliu balsu, žmonos miega su kitais, vyrai ieško meilužių, vieni kitus dulkina, vieni kitus šantažuoja, muša, žudo… Filmo intriga ir lėtas veiksmas prasideda greitėti tik maždaug po pusvalandžio nuo filmo pradžios. Tada ir filmas pasirodė besantis visai įdomus. O ir pasižiūrėti į George Clooney, John Malkovich bei Brad Pitt buvo verta. Ši citata iš filmo pabaigos mano galvoje kabėjo kelias dienas: „I guess we learned not to do it again. Although I’m f***ed if I know what we did.

Half Light(2006)
Rašytoja Rachel po sūnaus žūties persikelia į mažą pajūrio miestelį, į atokiai nuo kitų esantį namelį. Ji tikisi pabėgsiantį nuo praeities šmėklų ir niūrių minčių. Tačiau mistelyje ją sutinka kitos šmėklos. Bandydama susivokti ir atpažinti tikrus ir netikrus vaiduoklius Rachel patiria kraupius išgyvenimus. Mistinis trileris, drama su siaubo elementais. Demi Moore. Įdomus. Rekomenduoju.

Kolega užsibrėžęs peržiūrėti visus filmus nominuotus šių metų Oskarams. O ir PinkCity bei Karolis paminėjo neblogų filmų, kuriuos norėtųsi pažiūrėti. Kažkaip nesinori atsilikti, tad vasaris nusimato įdomus.

O ką žiūrite jūs? Jei irgi rašote savotiškas apžvalgas – numeskite linką.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 54, šiandien: 1)

2 thoughts on “Keistasis sausis. Ką aš žiūrėjau?”

  1. Nuo šiandien yra puiki proga prie „ką žiūrėjau” įrašyti nors vieną k/t pamatytą filmą – pradedamas rodyti „Lušnyno milijonierius”. Jeigu ir tokio lygio filmai (esant pasirinkimui žiūrėti kitaip) bus žiūrimi per tv/pc, tai sekantis žingsnis – filmų žiūrėjimas užsimerkus, rankomis graibant ekraną 🙂

  2. Cha! Dar gal pradedan fimus įsirašyti į smegenis kaip matricoj? 🙂 O šiaip, tai joo, karts nuo karto ir kino teatre reikia pažiūrėti. Turiu mintį nueit į “Lušnyno milijonierius”, nors ir turiu jį jau savo kompiuteryje parsisiuntus. Nors ir „Keista Bendžamino Batono istorija” nprėtųsi kino teatre pažiūrėti. Nors mano studentiška kišenė neleidžia lepintis kino teatru daugiau nei kartą-du per mėnesį. Kitus filmus žiūriu dvd formatu per didelį tv ekraną.

Parašykite komentarą