8 priežastys, kodėl į savo kelionių planus vėl įtraukčiau Maltą

Važiuoti į Maltą nebuvo mano idėja, tačiau vos tik gavusi pasiūlymą sutikau. Sala pietuose, lapkričio mėnesį, kuomet Lietuvoje jau vos +5, o ten dar +20. Kas gali būti geriau? Tačiau oras, smėlėti paplūdimiai ir šilti žmonės  nėra vienintelė priežastis  trenktis į kitą Europos pakraštį. Jau keliaudama namo iš Maltos ir filtruodama atmintyje labiausiai įsiminusias akimirkas, sudėliojau 8 priežastis, Maltos ypatybes, kurios lemia šios vietos patrauklumą (bent jau man) ir dėl ko aš čia mielai dar kartą sugrįžčiau.

Šiltas klimatas

Kai sakau šiltas, turiu omeny gerokai šiltesnis nei Lietuvoje, pvz., +20-26 lapkričio pabaigoje. Kiek teko kalbėti su ten gyvenančiais tautiečiais, tai vasarą kepina ir +40, o žiemą nenukrenta žemiau +12. Viduržemio jūros klimatas, žinoma, daug palankesnis nei Baltijos, tad mėgautis saule ir pasikrauti vitamino D atsargomis itin gerai rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Lapkričio 24-27 dienomis termometro stulpelis rodė +26, tačiau vėsus vėjas net mane į lauką gynė su megztuku arba odine striuke. Visgi, saulė yra gerai, pavyzdžiui Maltoje gruodžio mėn dar yra apie 160 šviesių valandų, kuomet gali mėgautis saulės spinduliais, kai tuo tarpu mūsų gimtinėje nespėji pamatyt kaip išaušo, o žiūrėk jau ir sutemo.

Gražūs smėlio paplūdimiai

Mes esame išlepinti auksinio smėlio paplūdimių Palangoje ir Šventojoje, tad gan keista susidurti su akmenų pilnais paplūdimiais kai kuriuose pietų regionuose.  Maltoje kaip mums įprasta, yra smėlio paplūdimiai. Kai kur nedideli, kai kur apsupti akmeninių uolų, tačiau tai ne trūkumas, o kaip tik egzotiškas privalumas. Juk smagu užsikorus ant uolėtų aukštų krantų stebėti žydras Viduržemio jūros bangas.

Daugybė istorijos puslapių

Maltos istorija tikrai verta trilerių, dramų ir trigikomedijų. Kiek teko skaityti prieš atvykstant, kiek klausiausi audio gido važinėjant skersai išilgai salas, Malta išties įdomi besidomintiems istorija. Archeologai teigia, jog pirmieji žmonės Maltoje apsigyveno dar 5200 m. pr.K., o salos visais laikais atrodė patrauklios, tad užkariautos ne sykį. Tad Maltos istorijos puslapiai yra visi išmarginti įvairiausiomis istorijomis.

Gardus maistas

Lietuvio skrandžiui Maltos virtuvė yra priimtina:  triušienos patiekalai, mėsa, bulvės, daržovės, kiaušiniai, makaronai ir pan. Žinoma, kaip ir priklauso šaliai, kurioje kur bepasisukus matosi jūra, čia gausu žuvies patiekalų. Vynas čia irgi skanus 🙂

Normalios kainos

Nors lietuviai visada ieško kur pigiau, tačiau iš Maltos nereikia sprukti, kainos čia galima sakyti normalios, ypač jei važiuoji atostogų rėžimu ir leidi sau kiek daugiau nei įprastai. Štai pavyzdžiui, už kavos puodelį mokėjau nuo 1,20 iki 3 €. Kita vertus, supratau, jog pas juos vidutinis americano yra kone litro bačka, po kurios lėktuve reikia du kartus į tualetą eiti 😀 Patiekalų porcijos taip pat nekuklios, tad turint omeny kainos ir dydžio santykį, kainos tikrai nedidelės.

Draugiški vietiniai

Iš tikro sunku atskirti, kurie yra vietiniai, o kurie yra atvykę emigrantai dirbti paslaugų sferoje. Sutikau ir turkų, ir lietuvių, ir rusų, ir italų. Tačiau visur galima susikalbėti anglų kalba ir visur sutinka su šypsena. Nesvarbu kur būčiau visur jaučiausi maloniai.

„Maniana” kultūra

Visi tiek užsikrėtę pietietišku atsipalaidavimu, jog nejučia ir pati užsikrėčiau tuo jausmu. Autobusas vėluoja 15 min? Nu ir kas, galima išgerti papildomą puodelį kavos. Padavėja užmiršo virtuvei perduoti patiekalo užsakymą? Nieko, galima ilgiau pasimėgauti vynu ir atviru pokalbiu su drauge. Neskubantys, malonūs žmonės aplink, sulėtėjęs gyvenimo ritmas – puiki vieta atsipalaiduoti. Kita vertus, jei reiktų daryti Maltoje verslą, aš jaučiu neištverčiau nė dienos.

Neįprasti vaizdai

Turi nors kartą gyvenime pamatyti Maltą, kad įvertintum kiek mes Lietuvoje turime žalumos ir grožio. Maltoje grožis sausas ir geltonas. Būtent geltona spalva, tokia kaip tradicinių namų sienos vyrauja bendroje panoramoje ir tik gerai įsižiūrėjus gali pamatyti vieną kitą krūmelį. Mane nustebino kaktusų dydis, jie ten kaip piktžolės pakelėse (nebūtų malonu girtam nuvirsti į griovį) ir dviaukščio namo dydžio meldų „giraitės“. Gamta skurdi, vietos nedaug, apgyvendinimas tankus(važiuojant gatve iškišus ranką galima pasiekti balkono kraštą).

Nors galiu rasti daugybę Maltos privalumų, tačiau širdimi jaučiu, jog tai kraštas, kurį pakanka gyvenime aplankyti vieną kartą. Nelikau apšalusi ar išsilydžiusi iš meilės Maltai, tačiau trumpas pabėgimas nuo rutinos ir kelių dienų atostogos yra užskaitomos 10+ balų 🙂

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 313, šiandien: 1)

2 thoughts on “8 priežastys, kodėl į savo kelionių planus vėl įtraukčiau Maltą”

  1. Man patiko jūros gėrybės ir kepiniai su špinatais. Žiūrint jų foto ir dabar seilės nubėga. Spalio mėnesį nosį nudegiau saulėje.

  2. Maltese plater man buvo geras atradimas. Kol užkandžiauji su vynu, tai žiek jau ir pagrindiniam vietos skrandyje nelieka 😀

Comments are closed.