Kokį išsilavinimą gauna LT studentai?

Pagal barakas.net darytą apklausą – tragišką. Na, gal „tragiškas“ truputį peraštrus žodis, bet labai arti tiesos. Gerų dėstytojų trūksta, nes dėstytojo profesija nėra laikoma prestižinė, o ir atlyginimas labai jau mažas. Tad daugelis dėstytojų turi „chalturkes“ ir studentai nėra pirmoje vietoje. O studentai neturi „žalio supratimo“ kam jiems net kai kurios paskaitos reikalingos. Štai būtų bent 50% Lietuvos dėstytojų tokie kaip Walter Lewin , tuomet studentai į paskaitas pasišokinėdami eitų ir auditorijos nebūtų tuščios.

Yra manančių, jog tuščios auditorijos rodo studentų nesubrendimą ir nenorą mokytis. Ne, taip nėra. Mokslas yra kaip verslo rinka. Studentai yra pirkėjai, dėstytojai – pardavėjai, lankomumas yra pinigai. Jei siūloma gera prekė(paskaita), studentai pasiryžę mokėti(ateiti į paskaitą), tačiau jei paskaita neverta dėmesio, tai studentai tikrai nesivargins išsitraukti piniginės(išlipti iš lovos ankstų rytą).

Neperseninusiai SEB vykdė akciją „Renkuosi mokyti“. Akcija skatina tapti mokytojais, išbandyti savo jėgas, patirti kažką naują ir vėliau tai pritaikyti versle. Tokia akcija motyvuoja, staiga padaro mokytojo profesiją patrauklia ir įdomia. Štai tokios ar panašios motyvacijos reiktų imtis mūsų valdžiai norint padaryti mokytojo ir dėstytojo profesijas patrauklias ir prestižines, kaip buvo tarybiniais laikais. Tuomet prasidėtų konkurencija ir nugalėtų stipriausieji – tie kurie sugebėtų dėstyti ir dėstyti gerai.

Kai kas skundžiasi pasenusiais vadovėliais. O gal būtų laikas jais visai atsikratyti? Juk kol išleidžiamas vadovėlis praeina metai laiko(surenkama informacija, redaguojama, maketuojama ir pan.). Kol vadovėlis patenka į studentų rankas, informacija dažnai jau būna pasenusi(ypač susijusi su IT ar marketingu). Tad galbūt vadovėlius naudot tik terminologijos ir principų mokymuisi, o visą kitą medžiagą imti iš kitų informacijos šaltinių, pvz interneto. Juk šiais laikais yra mokomųjų video klipų, simuliacinių programų, kurios galbūt duotų daug daugiau naudos nei sausas knygos skaitymas.

Universitetas yra tarsi platus kelias, su daugybe šalutinių kelių ir vieškelių. Studijos yra bandomasis važiavimas, ekskursijos tais keliukais, šunkeliukais. Tos ekskursijos leidžia mums pamatyti pasaulį ir nuspręsti kuriuo keliu pasukti savo gyvenimą. Jei ekskursija nėra gera, bus daug sunkiau nuspręsti ką veikti ir galbūt net pastūmėja išsirinkti klaidingą kelią…

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 46, šiandien: 1)

2 thoughts on “Kokį išsilavinimą gauna LT studentai?”

  1. Na „tragiškas” gal per stiprus žodis, bet problemų su studijų kokybe tikrai yra.

  2. Problemų yra. Kaip minėjo Bukoptimistas, problemos yra abiejose pusėse – ir studentų suvokime apie mokslą ir universitetų sistemose.

Parašykite komentarą