Improvizacija pagal straipsnio pavadinimą

Kartais iš neturėjimo ką veikt ir kai už lango lyja lietus, „pabraidau“ po delfi.lt pelkes. Štai žiūriu gal šiandien visai įdomus straipsniukas būtų paskaityti: „Vadovėliuose Lietuvos moksleiviams – įvairiausių produktų reklama“. Pavadinimas intriguoja, gal būtų galima ir kažką įdomaus sužinoti, kažką pakritikuoti, paburbėti. Bet še tau – straipsnis tik rusiškai! Na, moku aš rusiškai kalbėti, bet skaitymas man pernelyg sudėtingas reikalas nors kirilicą ir pažįstu. Ir kodėl dabar aš negaliu paskaityti apie Lietuvos moksleiviams skirtus vadovėlius? Jei Delfi atidarė RU skyrių, tai matyt jiems apsimoka, bet kodėl dabar mosuojama lietuviams po nosimi įdomia antrašte, bet neduodama paskaityt? Vertimo nebus? Mh?

clipboard01.jpgNa ir nesvarbu, nevargsiu ir neskaitysiu aš rusiškai, naiviai palauksiu gal pasirodys vertimas. O tuo tarpu paimprovizuosiu tema „vadovėliuose Lietuvos moksleiviams – įvairiausių produktų reklama“. Nelabai įsivaizduoju vadovėlių kaip vietos kur galima būtų kažką reklamuoti. Kurioje istorijos vadovėlio vietoje galima įterpti Margės pieno reklamą? „Kunigaikštis Vytautas prieš stojant į mūšį visuomet išgerdavo stiklinę „Margės“ pieno.“ O kaip dėl literatūros? „Salomėjos Neries tėvas tvenkinyje augino Karpius kuriuos vėliau pardavinėdavo prie IKI“. Skamba juokingai, ane? Visgi, sakykim geografijos, gramatikos, ekonomikos, matematiko vadovėlių tekstuose galima rasti įvairių prekių įmonių pavadinimų. Ar tai visuomet reklama? Na, man asmeniškai daug lengviau įsiminti kokią taisyklę, asocijuojant minimus dalykus su įmonėms, skambiais pavadinimais ir pan. O sakykim kuris uždavinys labiau patraukia dėmėsį ir norisi išspręsti:
1) Įmonė X pardavė 10 prekių po 0, 83 per savaitę, įmonė N pardavė 12 po 0,75. Kuri uždirbo daugiau?
Ar
2) Cocacola ir Pepsicola yra konkurentai. Cocacola pardavė 10tūkst. skardinių gėrimo po 2, 83Lt per dieną, Pepsicola pardavė 12tūkst po 0,75Lt. Kam verslas sekasi geriau?

Pabandytų dabar mano universitete skaitomų vadovėlių puslapiuose pasirodyti “Įmonė X”, o ne Google, Apple ar Nike verslo strategijų analizė, tai iškart nusišaučiau su durų rankena…

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 52, šiandien: 1)

2 thoughts on “Improvizacija pagal straipsnio pavadinimą”

  1. Kai aš mokiausi, tai nebuvo nei google, nei Cocacola, taigi vadovėliuose, rašydavo „melžėja iš kolūkio Raudonasis spalis primelžė 50 litrų pieno…” 😉

Parašykite komentarą