Komino sala Maltoje – sustojęs laikas ir vėjas šiaušiantis mintis

Čia nėra nieko, bet tuo pačiu yra tiek daug. Nesvarbu ar keliaujant sezono, ar ne sezono metu, Komino sala yra tiesiog privalomas aplankyti objektas. Ir pirmiausia, dėl savo Žydrosios lagūnos.

Kas gali nežinoti Žydrosios Lagūnos?

Jei prieš keliaujant į Maltą pasigooglinsi ką pamatyti Maltoje, tai Žydroji Lagūna bus tarp pirmųjų paieškos rezultatų. Šalia Komino salos krantų tyvuliuojantis žydrutėlis vanduo yra tiesiog nepakartojamas vaizdas. Galima pagalvoti, kažkas papylė dažų į jūrą ir taip vilioja turistus. Tačiau tai ne apgulė akims, tai nepaprasto grožio kampelis, kurį tiesiog privaloma pamatyti patiems. Net ne pamatyti, o pajusti, nes jokios foto neperteiks šio įspūdžio.

Žydroji Lagūna priskiriama ir vieniems geriausių paplūdimių. Keistas priskyrimas, nes paplūdimiu, tokiu, kokį jį suprantu aš, ant  auksinio Baltijos smėlio augęs vaikas, tikrai nepavadinčiau. Yra kelios uolos, ant kurių galima padėti sėdimąją, keli metrai išbetonuotos krantinės, kur galima tarsi silkes statinėje sustatyti gultus ir iš skėčių sumontuoti milžinišką palapinę. Anyway, vietos užtenka visiems, nes kas neapsikenčia gulėti, visada gali mėgautis šiltu lagūnos vandeniu.

Mano atostogos Maltoje buvo lapkričio pabaigoje, tad maudėsi vos keli drąsuoliai, o ant kranto į ilgus pokalbius buvo įnikusi saujelė turistų. Visai ne taip, kaip fotografijose iš sezono metu vykusių draugų albumo. Be saulės vonių saloje nelabai yra kas veikti, tačiau apeiti salą būtina. Pasiklysti nėra kur, nes nuo vieno krašto matai kitą, o šimtų turistų išminti takai neleis nuklysti į šalį.

Beveik negyvenama sala. Ką čia galima rasti?

Sala šiuo metu yra paukščių rezervatas ir gamtos draustinis. Natūroje rezervato ir draustinio vaizdas mano galvoje gerokai prasilenkia su tuo kuo susidūriau saloje.

  • Paukščiai. Jei ne žvirbliai teroristai, kurie pasiruošę iš rankų išplėšti sumuštinį, vos tik nusisuki, galvočiau, jog apskritai gyvūnijos čia nėra. Be naglų žvirblių mačiau kelis driežus, kurie buvo labiau linkę fotografuotis.
  • Augalija taip pat skurdi. Piktžolės, krūmai, kaktusai, keli medžiai ir pilkuma. Vos keliose vietose, medžių šešėlyje mačiau sodrią žalią į dobiliukus panašią žolę.

Skirtingais duomenimis saloje nuolat gyvena 4-8 žmonės. Vaikščiodama mačiau kelis namus su užtrauktomis metalinėmis žaliuzėmis ant langų ir durų, greičiausiai tai vasarnamiai, kuriuose poilsiaujama sezono metu. Dar yra vienas daugiabutis, ženklas „privati valda“ ir viduje vaikštantys žmonės išdavė, jog tai tikriausiai ir yra ta vieta, kur nuolat kažkas gyvena.

Verti paminėjimo objektai saloje:

  • Saint Mary’s Tower / Tower of Comino 1618 pastatytas gynybinis bokštas stebėjęs tarp Maltos ir Goco salų plaukiojančius laivus. Bokštas vaidino svarbų vaidmenį laivus puldinėjančių piratų istorijose.
  • Nicholas Bay ir St. Mary Bay – įlankos, apie kurias tikrai išgirs besidomintys nardymo galimybėmis. Vanduo čia tikrai skaidrus, tad nardyti tikras rojus.
  • Mary Caves – povandeninės uolos, kurias dievina nardymo entuziastai.
  • Elephant Rock – dramblio uola, tam tikru kampu žiūrint, ola primena dramblį.

Praktiški patarimai

Vykstantiems ne sezono metu, siūlyčiau skirti salai pusdienį ir rinktis kelionę pirmoje dienos pusėje. Geriau ryte, nes ne sezono metu mažiau vakarinių keltų. Mūsų planas buvo ryte Komino, vakare Valeta, kas buvo tikrai geras variantas.

Keliaujantiems vasarą, rekomenduoju apsirūpinti kremu nuo saulės, kepure, saulės akiniais ir vandeniu, kitaip jūsų nusilpusį ir perkaitusį  kūną greit užkapos žvirbliai teroristai 🙂 O jei rimtai, pasiimkit viską, ką paminėjau, nes ten nėra šešėlio ir kur pasislėpti nuo kaitros.

Vykau su Comino Ferries Co-Op iš Maltos į Komino. Keltai į Komino plaukia iš Cirkewwa, kaina 15 € žmogui. Iki Cirkewwa vyksta autobusai.

Svarbu paminėti, jog keltas plaukdamas atgal užtrunka ilgiau, nes priplaukia arčiau pakrantes uolų. Žiemos sezonu, kuris yra nuo lapkričio 30d iki kovo 16d, keltų vyksta gerokai mažiau, kartais dėl oro sąlygų gali ir visai nevykti. Tad ne sezono metu tikslinkitės situaciją vietoje.

Ar sugrįžčiau į salą? Manau taip, ten nieko nėra, tačiau pavienės turistų, su kuriais prasilenki  šypsenos, tyla ir ramybė yra geras pretekstas pasiimti kavos ir pamiklinti kojas.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 868, šiandien: 1)