Rygos automobilių muziejus – ko gero privaloma aplankyti

Prašau, surinkit visus Lietuvos muziejininkus ir atsakingus už tai, kaip atrodo mūsų muziejai, ir nuvežkit į Rygos automobilių muziejų. Nes kalbos apie modernius ir lankytojams pritaikytus muziejus yra viena, o štai realūs pavyzdžiai, kaip tokie muziejai atrodo – visai kas kita.

Esu buvusi įvairiuose muziejuose Briuselyje, Londone, Paryžiuje, bet negalėčiau nei vieno išskirti kaip itin šiuolaikiško, kompiuterizuoto ir įtraukiančio. Rygos automobilių muziejus iškėlė kartelę itin aukštai, dabar net baisu į kitus muziejus eiti, nes jaučiu, kad nusivilsiu ir kurį laiką viską lyginsiu būtent su šiuo muziejumi.

Tad kuo Rygos muziejus išskirtinis ir kodėl jį būtina aplankyti būnant netoliese?

  • Daug taškų darytis selfius. Nori nusifotografuoti prie milijono verto automobilio? Prašom! Ir savininkas kreivai nežiūrės. Nori nusifotografuoti prie hipiškai išpaišyto auto? Pats ir raštą gali pasirinkti! Prisimeni kaip filmuose iš pravažiuojančio sunkvežimio mojuodavo lyderiai susirinkusioms minioms? Tu gali būti lyderio vietoje ir pasidaryti selfį. Nors ne, ten jau už tave foto padarys 🙂
  • Daug objektų „pačiupinti”. Ar žinai kas dedasi, kuomet automobilyje perjungi pavarą, arba kas suka ratus? Muziejuje daug eksponatų, kurie išnarstyti po kaulelį ir gali išbandyti bei pamatyti jų veikimo principus. Planšetės leidžia iki smulkiausių dalelių įžiūrėti automobilių detales.
  • Užtektinai veiklos vaikams. Žaidimai, vietos, kur jie gali kažką paliesti, pasukti ir pajudinti yra kas kelis metrus. Tad net ir energingiausi turi ką veikt, o svarbiausia, visos veiklos supažindina su transportu, yra pažintinės ir pamokančios.
  • Didžiausia Pabaltyje automobilių kolekcija. Pradedant pačiais seniausiais, tame tarpe ir sukurtais latvių, automobiliais, kuriais važinėjo garsūs žmonės, baigiant lenktyniniais automobiliais ir motociklais, autobusais ar gaisrinėmis. Įvairių laikotarpių transporto priemonės leidžia prieš akis matyti technologijos evoliuciją.
  • Visa informacija pateikta įdomiai. Jokių sausų, nuobodžių enciklopedinių tekstų. Daug įdomios informacijos, tik spėk viską aprėpti.

Muziejui rekomenduojama skirti apie dvi valandas. Realiai tiek mažai, tačiau visada galima sugrįžti 🙂

Kad neatrodytų, jog čia aš viena aikčioju ir neturiu žodžių, dalinuosi kitų Lietuvos blogerių atsiliepimais:

Ką veikti savaitgalį? Aplankyti Rygos automobilių muziejų!

Dienos kelionė į Rygą: gal dar ne viskas prarasta?

Klubas „Klasika“ – Rygos Motormuziejuje

Adresas: Sergeja Eizenšteina iela 8, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1079, Latvija

Darbo laikas kasdien nuo 10:00 iki 18:00

 

 

Save

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 1 710, šiandien: 1)

Comments are closed.