Mirę blogai. Trinti negalima nepalikti

Štai „einu” per savo rss skaityklę ir matau mirusius tinklaraščius. Mirusius ta prasme, jog jie nebepildomi, neberašomi viešai apie tai paskelbus arba visai be žinios. Nežinomos priežąstys kodėl vienas ar kitas blogeris nustojo rašyti. O gal tai tik laikinas blogerio veiklos nutraukimas ir po metų jis vėl atsigaus?

Būtent pastaroji mintis mane ir trigdo. Štai naršyklėje didelis sąrašas  blogų, o kai ateina atostogos ar ilgasis savaitgalis neturiu ką skaityti, nes „gyvieji” neprirašo tiek kie norėtum. Pradėti pildyti sąrašą naujais – pakraupsti nuo to skaičiaus kuris rodo kiek tinklaraščių skaitai. Nori ištrinti tuos apleistus, neaktyvius tinklaraščius – sąžinė neleidžia – o gal jie dar atsigaus?…

Taigi. Amžina dilema. Visgi išgėrusi puodelį gardžios kavos ir pasitarusi pati su savimi ištryniau dalį neaktyvių tinklaraščių. Palikau tik kelis, kurie viliuosi po kiek laiko atsigaus (kai kurie netgi duoda suprasti jog taip ir bus) arba atsiras kažkas kas sugebės tinkamai juos pakeisti :
http://www.objective.lt
http://www.barakas.net
http://inferno.lt
http://kaveikti.blogas.lt/
http://ztkp.lt/

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 59, šiandien: 1)

16 thoughts on “Mirę blogai. Trinti negalima nepalikti”

 1. Eugenijau, ačiū, šitas jau įkritęs į mano rss skaityklę ir labai skaniai valgomas 🙂

  Cybersig, malonu jog buvo naudos. Išsitrinti savo šiukšles irgi pravartu. Gerai pagalvojus reiktų ir man savo testinius susirast ir ištrint jei dar prieš mane kas neištrynė 🙂

 2. Miela, Žavinta,
  Labai puikus pastebėjimas, jog rss skaityklė tokia labai tyli aprimusi.
  Jei seniau premumeravau 200+ blogų ir kas dieną būdavo 1000+ įrašų, tai dabar vos vos per kelias savaites susikaupia per 300.
  Aš galiu konstatuoti tik vieną dalyką, jog blogai miršta, blogų tuštėjimo metas, nes man atrodo, jog juos pakeitė facebook naujienų srautas.
  Šiuo metu ir mano blogas neveikia techniškai(greit turėtų grįžt), nors ir įrašų gausa nebepasižymi.

 3. Benami, būtent! Toks jausmas lyg būtų vidurvasaris ir visi išvertę bambas prie jūros/ežero gulėtų. Gaila. Nors iš kitos pusės tinklaraščiai išsigrynina – lieka geriausi, įdomiausi, arba tiesiog kantriausi.

 4. O man kažkaip netrukdo tie mirę blogai sąraše. kažkas dingsta – kažkas naujo atsiranda.
  Su Velykų antrąją diena

 5. Žavinta,
  man tai tikrai neatrodo, kad tinklaraščiai išsigrynina, tiesiog jie numiršta, o kantriausi arba rašomi iš pareigos tampa nebeįdomūs, tiesiog, manau, kad feisbuko naujienų srautas yra suprantamesnis, patogiau naudojamas nei koks google readeris. O geriausi dažniausiai tampa nebe tinklaraščiais, o portalais kaip nežinau.lt ar g-taskas.lt. Tai tik maži pavyzdėliai, viena medalio pusė.
  Man dar atrodo, jog tokias blogų mirtis sąlygojo numirusi vienastokio blogorama, ta vieta, kurioje blogeriai galėjo susitikti ir vienas į kitą pasižiūrėti, siekti tapti kaip kažkas, atrasti savo nišą. Projektai kaip blogeriai.net neatstoja gyvo žmogaus sudaryto topo.
  Ir galbūt ši atslūgusi blogų rašymo banga yra jų išnykimo pradžia.
  Su naujais įdomiais projektais(blogais) sunku, nes tu jų neatrandi, nėra kas parodo, beto aš net nežinau kur jų ieškoti.

 6. Pas mane irgi numirėlių daug, betgi netrukdo, tegu sau stovi 🙂
  O įrašų trūkumo nepajaučiu, gal bent 200-300 žvaigždutėmis sužymėti, laukia, kol perskaitysiu. Bet tingiu…

 7. O galbūt mes iš žmonių, kurie blogus rašo tik savo LAISVALAIKIU ir aukoja savo laisvą laiką, kad ką nors įdomaus parašyti, per daug norime. Juk iš blogo rašymo jokios praktinės naudos negauni – na nebent bendravimas komentarais. Bet jeigu nėra komentarų, tai ir rašyti nėra noro. Žodžiu, ryšys turi būti abipusis. Jeigu jis nutrūksta, nebėra ir įrašų arba įrašai yra YOUTUBE’iniai. Aišku RSS skaitytojų skaičių visada palaikyti galima įrašais „Antradienio mintis apmąstymui” ar „Naujas LED prožektorius iš 106 lempučių”, bet tai ne tokie blogų įrašai, kurie mane sudomintų. Realiai aš savo RSS skaityklėje per savaitę surenku tik gal kokius 10-15 dėmesio vertų įrašų. Tiesa, pasataruoju metu radau nemažai įdomių blogų iš Livejournal ir Blogspot…

  Ai, ir su Velykomis 🙂

 8. Teisybė, blogoramos išnykimas sąlygojo tinklaraščių apmirimą. Sakykima aš naujus tinklaraščius randu bet blogeriai.net, per linkus kituose tinklalapiuose arba pagal google rss pasiūlymus. Aišku kai ieškai ko nors konkretaus, kartais google nuveda ir į kokį įdomesnį tinklaraštį. Visgi tai ne blogorama…

 9. Miela, Žavinta,
  Labai puikus pastebėjimas, jog rss skaityklė tokia labai tyli aprimusi.
  Jei seniau premumeravau 200+ blogų ir kas dieną būdavo 1000+ įrašų, tai dabar vos vos per kelias savaites

Parašykite komentarą