Nenoriu laisvadienių – dienų kai žūsta žmonės, kai šeimos lieja ašaras dėl sužalotų vaikų, kai alkoholio pardavimo rodikliai viršija įprastas normas, kai reikia kurti reklamas „pernai per 4 Joninių dienas žuvo“…. KETURIOS dienos – kur tai matyta? Kur mes ritamės? Ar to reikia?
Kaip Lietuviai supranta šventes? Ogi gerti, gerti ir dar kartą gerti. Per šventes gerti vieną dieną galima, gerti antra nu dar dar, trečia jau gaunas „gera šventė“, bet gerti ketvirtą? Čia jau iškrypimas. O juk taip ir yra. Būtų Vėlykos pasibaigusios pirmadienį kaip ir pridera, tai žmonės paskutinį stikliuką pakeltų vėliausiai pirmadienio vidudienį, o paskui blaivytųsi, nes vakare namo važiuot reikia. O jei šventė baigiasi antradienį, tai stikliukas kilnojamas para laiko ilgiau. Arba dar blogiau – nusprendžiama keisti gėrimo vietą ir sėdama prie vairo. Alkoholis žudo smegenų ląsteles, o papildoma diena gėrimo(„laisvadienis“) nužudo didesnį skaičių smegenų ląstelių. Hmmm, tai štai kodėl lietuvių tauta kvailėja.
Šventės pasižymi dar vienu atributu – senienomis kelyje. Na tais zaziukais, moskvičiais ir žiguliukais, kuriais įvairūs diedukai keliskart metuose išsiruošia aplankyt giminių. Taip ir stovi akyse sprando į šonus nepajėgiantys pasukti senukai, žiūrintys tik pro priekinį stiklą, nepažįstantys veidrodėlių ir manantys, kad aukščiausia „klasė“ yra važiuoti kelio viduriu(nesvarbu jog kelias dviejų juostų). Nieko asmeniško neturiu prieš juos, bet ištikrųjų jie sukelia kelyje tikrą chaosą. Vienos dienos chaoso pasekmės dar pakenčiamos, bet kai jie važinėja keturias dienas…
Kam reikėjo to įstatymo, sukuriančio toki begalinį skaičių laisvadienių? Pavyzdžiui šis povėlykinis antradienis. Na, man jis kaip iš dangaus iškritęs. Kai ten įstatymas skamba: kad tie kurie nedirba savaitgaliais nesijaustų nuskriausti nes neturi laisvadienio už šventę kuri įvyko savaitgalio metu. Absurdas kažkoks. Ir kas ištikrųjų turi tą papildomą laisvadienį? Valdininkai. O visi kiti žmonės dirba kaip dirbę – buvau didžiausiuose prekybos centruose, miesto centre ir šiaip daug kur. Ir ką jūs – visi dirba kaip ir normalią darbo dieną. Na gal tik dar studentams nereikėjo į paskaitas.
Taigi susumuokim. Tuo papildomu laisvadieniu ištikrųjų naudojasi tik mūsų valdžia ir nedidelis procentas paprastų darbuotojų, nes visas viešasis paslaugų bei prekybos sektorius sėkmingai ir be trikdžių dirbo. Dėl to papildomo laisvadienio sukurto „ilgo savaitgalio“ žuvo bei buvo sužalota dvigubai daugiau žmonių nei įprastai. Taigi ar to antradienio tikrai reikėjo?
Pritariu. Poilsis gerai, bet jo per daug…
Su laisvadieniais nieko blogo, bet su sovietiniu palikimu žmonių galvose..
viskas cia gerai, nereikai imti atostogu, kadangi per sias 4 dienas marios laiko padaryti seniai atideliojamus darbus. o del gerimo, tai nei man, nei mano draugams ar pazistamiems, norint gerai paselti, tikrai niekas netrukdo 😀 taip kad ramiai 🙂 avarijos ne del svenciu, o del zmoniu
guns dont kill people, people kill people 🙂
Tokios nesąmonės vyksta tada, kai įstatymų leidžiamojoje valdžioje sėdi veikėjai nevisiškai susigaudantys politinėje ekonomikoje. Man baisu net pagalvoti, kokius nuostolius patiria valstybė per prailgintus savaitgalius.
O kad žmonės nemoka linksmintis – tai socialinė problema. Ir tokių problemų neįmanoma išspręsti. Jos išsispręs tik tada, kai pasikeis keletas kartų.
Sutinku, kadangi niekur nevažiaviau, tai antradienį jau dirbau… namie 🙂 Bet pasiplanavus galima sau neblogas papildomas atostogas pasidaryti.
O dėl gėrimo… čia nuo kiekvieno žmogaus priklauso. Buvo gimtadienis, išgėriau bokalą alaus. Buvo Velykos, išgėriau kelias taures vyno. Ir viskas 🙂
Taip, tai socialinė problema ir tokie įstatymai šią problemą tik aštrina. Galbūt po kokių 20-30 metų požiūris pasikeis ir gyvenimas bus kitoks, bet dabar aš šiuos laisvadienius matau kaip bereikalingą grėsmę.
Šventės geras dalykas tik armijai valdininkų ir pijokėliams papildoma proga išgerti. Normaliam žmogui tokios prailgintos šventes nelabai reikalingos. Man už papildomas atostogas niekas nemoka, žinoma ir Jūs, jei nesat valdininkas, kuris gauna pinigus nesvarbu ar ką nors veikia, nieko negaunat.