Dar truputis kritikos lietuviško interneto link

Man kartais užeina mini kritikos priepuoliai. Šiandien „ant liežuvio“ kritika lietuviškiems tinklalapiams, kurie norėdami būti informatyvūs įsideda amerikietišką vėliavėlę kuriame nors tinklalapio kampe(suprask siūlo anglišką versiją), bet truputį neapskaičiuoja jėgų.

Štai šiandien padėjau draugui versti tekstą lt>en apie statybų pramonę. Karts nuo karto susidurdavau su įdomesne fraze, kurios tikslaus vertimo nesugalvodavau(statybinių medžiagų terminologija tai ne verslo, kad užsimerkus išversčiau 🙂 ). Geriausias būdas rasti vertimą – susirasti frazę lietuviškame tinklalapyje ir paspaudus EN susirasti tą pačią frazę angliškai. Gerai būtų… Deja, prisižiūrėjau tikrų „čiūdų“…

1. Paspaudus ant EN, atsiverčia tuščias psl arba klaidos langas (broksita.lt). Yra kažkokios užuominos apie tai, kad kažkada buvo/bus informacija anglų kalba, bet dabar jos nėra. Ar reikia palikti tokią „nedadielką“? Gal geriau išviso nekabinti EN ženkliuko kol informacija anglų kalba nebus paruošta? Arba bent jau uždėti „Under construction“ – šitą dar galiu kiek pateisinti, nors irgi asmeniškai nelabai nesuprantu jo prasmės…

2. Patenkame į kažką panašaus į anglišką versiją, bet viskas aplink dar pastebima lietuviškumų. (kaunosilas.lt) Kam reikalingas lietuviškas meniu angliškoje versijoje? Jei nuspręsta angliškai(ar bet kuria kita užsienio kalba) rašyti tik Apie įmonę(About us), tada paspaudus EN tas ir turėtų matytis, o kiti meniu punktai panaikinti. Gali programuotojai ginčytis, kad sunku padaryti, kam to reikia, bet juk įmanoma ir atrodytų solidžiau.

3. Kai atrodo patenkame į normalų anglišką tinklapį, bet paspaudus „more info“ patenkame į lietuvišką tinklalapį. (vedrana.lt) Apgaulinga ir kaip jau minėjau 2 punkte visiškai nesolidu.

Tokių pavydžių yra krūvos, tad neketinu visos naršymo history čia perkelti. Mano giliu įsitikinimu, jei tinklalapis yra skirtas LT rinkai, tuomet pilnai pakanka About us skyrelio, panaikinti visas lietuviškas nuorodas meniu, tik palikti kalbos pasirinkimą. O jei norite pilnos tinklalapio versijos angliškai, tai ir darykite pilną, o ne puse LT, puse EN vienoje vietoje.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 39, šiandien: 1)

3 thoughts on “Dar truputis kritikos lietuviško interneto link”

  1. Vat taip va:) Arba daryt normaliai arba išvis nedaryt.

  2. Kartais susidaro įspūdis jog tinklalapiai tiki jog tas EN ženkliukas suteikia solidumo, o manydami jog lietuviai vistiek neskaitys angiškai, neitin ir stengiasi ten pateikti informaciją.

Parašykite komentarą