Ar buvai Izraelyje? Jei buvai, gali pamiršti apie Iraną, Kuveitą, Lebanoną, Libiją, Saudo Arabiją, Sudaną, Siriją ir Jemeną. Rytų konfliktas yra toks stiprus, kad žmonės turintys Izraelio vizą/spaudą pase negali patekti į minėtas šalis. O patys Izraelio gyventojai nuvykę į priešais laikytinas šalis( Lebanoną, Siriją, Saudo Arabiją, Iraką ir Jemeną) gali būti sulaikyti ar persekiojami.
Izraelis siekdami palengvinti turistų dalią(ar dėl kitų priežasčių) panaikino reikalavimą dėti spaudą pase. Tai atrodytų turėtų nepalikti įrodymų jog buvai Izraelyje. Visgi jei kirtai Egipto ar Jordanijos sienas ties Izraeliu, irgi nepateksi į minėtas šalis.
Kaip sužinojau amerikiečiai turi įdomų sprendimo būdą keliaujantiems į visas minėtas šalis. Jie tiesiog turi du pasus. Vienas kai keliauji į Izraelį, kitas kai keliauji į kitas šalis. Paprasta, ane? 🙂
Su pasais ir įvairiais draudimais keliaujantiems teko skaityti daug istorijų. Bet ir naujajame žemyne Internete jau galioja tam tikri draudimai – štai pvz jei esi Google vartotojas negali užsiregistruoti Youtube’je. Čia kas – Interneto rytų konfliktas? 🙂


