Žirona – tai ne tik oro uosto atvykimo salė. Nedidelis oro uostas lietuviams pakankamai gerai žinomas, nes čia skrenda Ryanair lėktuvai iš Kauno. Tačiau atskridę ir prabėgę atvykimo salę žmonės kaip mat išskuba į Barseloną ar Costa Bravos pakrantės miestus, visai nepagalvodami kokį grožį pražiopsojo pamatyti.
Pasilikite pusdienį prieš skrydį namo
Skrydis Žirona – Kaunas yra gan anksti ryte, 6:25. Tad norint spėti laiku, iš Barselonos reikia išvykti naktį, kas nėra labai patogu ir, net ištvermingiausius vargina. Tad verta paskutinį pusdienį praleisti Žironoje, apsistoti mieste arba oro uosto viešbutyje ir išsimiegojus vykti į oro uostą. Man toks variantas pasirodė labai optimalus ir protingas. Žirona nėra labai didelis miestas, tad pusdienio man tikrai užteko, tikiu užteks ir labai lėtiems turistams 🙂
Žirona skirta pasivaikščiojimams
Žironoje daug mažiau turistų nei Barselonoje, čia ne taip triukšminga ir daug lėtesnis tempas. Miestas pritaikytas pėstiesiems ir nėra toks didelis, jog reikėtų automobilio. Tad atvykus automobiliu jį galima palikti prie apgyvendinimo vietos ir ramiai iškeliauti pasivaikščioti. Aš vykau su autobusu iš pakrantės, tad iš autobusų stoties į centrą, senamiestį taip pat nebuvo toli, minties apie vietinį autobusą net nebuvo (nors mačiau nemažai važinėja). Būtent vaikščiojant ir lėtai mėgaujantis diena galima geriausiai įvertinti miesto grožį.
Senovinė architektūra, spalvingi namukai, įdomūs balkonai ir kitos architektūrinės įdomybės laukia už kiekvieno kampo. Tad nesvarbu kokį maršrutą pasirinksite, kur eisite, galima sakyti, nieko nepraleisite. Aš taip pat vaikščiojau kur akys veda, kas buvo visai geras sprendimas. Visgi yra keli objektai, kuriuos būtų privaloma pamatyti būnant Žironoje.
Eifelio tiltas
Gustavas Eifelis suprojektavo Eifelio tiltą Žironoje dar prieš baigiant statyti Eifelio bokštą Paryžiuje. Nežinia, kas įspūdingesnis – ar pats tiltas, ar faktas, jog jį projektavo Eifelis. Tačiau tai vienas populiariausių objektų mieste.
Žironos katedra
Įspūdinga katedra, matoma iš toli ir išsiskirianti Žironos horizonto linijoje. Ant aukšto kalno pastatyta katedra verčia užversti galvą, norint apžiūrėti visą grožį. O įeiti galima tik užlipus laiptais. Laiptelių neskaičiavom, bet tikrai nemažai… Katedros laiptai yra ir patogi bei populiari vieta susitikimams.
Sostų karų fanai – sukluskite
Jūs ne fanas, jei nežinote to fakto, jog populiaraus Sostų karų serialo 6 sezonas buvo filmuotas būtent Žironoje. Pasivaikščiojus netenka stebėtis – aplinka ideali erdvė šio serialo siužetui. O Žironos katedra turėtų būti atpažįstama visiems fanams. Daugelis vietų seriale atrodo būtent taip, kaip jas matome vaikščiodami mieste – panaudota itin mažai kompiuterinės grafikos.
Pasivaikščiojimas miesto sienomis
Žironą juosiančios gynybinės sienos vis dar puikiai išsilaikiusios ir jomis galima pasivaikščioti. Nuo jų atsiveria nuostabi Žironos panorama. Tad tai vienas iš svarbesnių objektų, kuriems būtina skirti dėmesio būnant mieste.
Nepriklausomybės aikštė
Plati aikštė ur daugybė kavinukių – puiki vieta praleisti siestą, ištempus kojas, mėgaujantis puikia kava su kruasanu ir leidžiant laiką stebint praeivius. Katalonijoje nuostabu tai, jog kavinėse gali sėdėti su puodeliu kavos ir nejausti spaudimo išeiti, užleisti vietą kitiems. Tad ramiai galima pasėdėti ir aptarti dienos įspūdžius.
Man Žirona paliko teigiamą įspūdį. Buvo mintis nevažiuoti, pabūti ilgiau prie jūros, bet kažkaip smalsumas nugalėjo. Ir tikrai nesigailiu nė akimirkos praleistos saulėtame mieste.