Savaitgalis Rygoje – ką išties verta nuveikti?

Ok, prisipažįstu, šiauliečiai turi pranašumą – mums Ryga daug arčiau nei Vilnius, tad ir išsiruošti paprasčiau. Bet jei gyveni ir kur nors Druskininkuose, vis tiek gali skirti savaitgalį braliukų sostinei pažinti. O ji tikrai verta pažinimo. Tad sudėliojau mintis, ale patarimus ką nuveikti Rygoje tokiems tingiems keliautojams kaip aš. Na truputis gražių vaizdų, kas nors svarbaus ir kas nors netikėto.

Išvaikščiok senamiestį

Aš asmeniškai nuvykusi į bet kurį miestą, mėgstu tiesiog pasivaikščioti jame ir pajusti jo dvasią. Rygos senamiestis išties įdomus, graži architektūra, tvarkingi skverai, todėl verta užsukti į artimiausią TIC ir pasiimsti senamiesčio žemėlapį. Pas juos jie tikrai geri ir aiškūs, dar galima trumpai persimesti žodeliu kitu su TIC konsultantu apie tai ką verta pamatyti ir išeiti į žygį.

Senamiestyje man graži architektūra, tad tik spėk žvalgytis. Kad po pasivaikščiojimo nebūtų „ups pamiršau pasidaryti selfį prie XYZ objekto“, čia svarbiausias sąrašiukas, pasižymėk žemėlapyje(jei imsi iš TIC, jau bus pažymėta):

  • Centrinis turgus(cepelinai),
  • Švedų vartai,
  • Šv. Petro katedra(yra ir apžvalgos aikštelė),
  • Juodagalvių namai,
  • Alberta ir Elizabetes gatvės (Art Nouveau architektūra),
  • Laisvės paminklas(šalia nuostabus parkas),
  • Rygos katedra.

Laikas: minimum 3-5 valandos. Užsukant į kavinukes, pasėdint ant suoliukų ar surengiant improvizuotas fotosesijas galima ir visą dieną užtrukti.

Palypėk aukščiau

Aš iš tų žmonių, kur gali atsisakyti lįsti į rūsį, tačiau nuo stogo manęs nenukelsi. Tad dar prieš pirmą išvyką į Rygą jau žinojau visas strategines vietas. Svarbiausios ir geriausiomis laikomos Šv. Petro bažnyčios bokštas, Televizijos bokštas, Latvijos mokslų akademijos apžvalgos aikštelė bei Sky bar Radisson viešbutyje. Man asmeniškai labiausiai patinkantis variantas yra Akademijos apžvalgos aikštelė, o kas ir kodėl aptariau kitame straipsnyje: „Ryga iš aukštai. Viena iš trijų vietų susipažinti su miestu“. Įtraukus šį „palypėjimą“ į pasivaikščiojimo po senamiestį etapą, gaunasi visai puikus rezultatas.

Laikas: 30-45 min vienam objektui. Net ir aš ilgiau užtrukti nesugebu…

Pažaisk žaidimą „Rask prekę lietuvišką“

Aš mėgstu užsukti į vietinius prekybos centrus, kad pamatyčiau ką paprasti žmonės perka. Ir jau ne pirmą kartą lankydamasi Latvijoje žinau, kad čia itin daug lietuviškų prekių. Nesvarbu, jog logotipas „Annele“ ir paviršiuje šviečia kaip latviškas produktas, tačiau tai Pieno žvaigždės. O štai Hanzas Maiznīca antroje etiketės pusėje parašyta „Vilniaus duona“. Jau nekalbu apie tai, jog Džiugo sūris užima puse sūrio lentynų, mėlyna Biovelos etiketė šviečia iš toli, o latviško šokolado ieškau alkūnėmis irdamasi per Rūtos, Pergalės ir Karūnos šokolado dėžes.  Taigi, žaidimas greitai pasikeičia, į „ką čia nusipirkus tikrai latviško?“. Išduosiu paslaptį, kad aš visada iš Rygos grįžtu su sveriamais Laima šokolado fabriko saldainiais, kokia nors atsitiktine su akcija parduodama latviška gira ir dešriniu rūkytu sūriu – šis kitoks nei lietuviškas, bet skanus. O pirmus kartus dar ir Rygos šampano bei, žinoma, Rygos balzamo į pirkinių krepšį įsidėjau.

Laikas: 1 valanda. Nors priklauso su kuo į tą prekybos centrą užeini. Yra žmonių, kurių 3 val iš ten neiškrapštysi…

Aplankyk Rygos automobilių muziejų

Net jei nevairuoji, nesidomi moto sportu ir šiaip neskiri Lados nuo Merso, vis tiek verta apsilankyti šiame muziejuje. Čia yra kažkas tokio! Jis modernus, gražus, tvarkingas, ĮDOMUS, ir tiesiog visoks kitoks nei įprastai lankyti kokiam Paryžiuje, Briuselyje ar Londone. Net atskirą straipsnį apie jį parašiau, štai prašom: „Rygos automobilių muziejus – ko gero privaloma aplankyti“.

Laikas: 2-3 valandos. Yra nebloga kavinė, tad galima ir papietauti.

Beje, svarstantiems, jog pakeliui į Rygą ar iš jos, dar galima užsukti į Rundalę, norėčiau patarti gerai apgalvoti šį sprendimą. Rundalė verta apsilankymo, tačiau ne tokio „ale turiu atliekamą pusvalandį“, o normalaus, nes ten minimum 3 valandų reikia visą grožį į save sugerti.  Apie Rundalę netrukus bus atskiras įrašas, nes ten man išties patiko.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 1 907, šiandien: 1)

2 thoughts on “Savaitgalis Rygoje – ką išties verta nuveikti?”

  1. Man Rygos senamiestis vienas gražiausių, kokiam teko lankytis 🙂
    Be to, nemokamai iš viršaus miestą galima apžvelgti užkilus į viršutinį Radison Blue viešbučio aukštą 😉

Comments are closed.