Spalvingas gyvenimas

Pastaruoju metu dažnai pagaunu save mąstant apie spalvas ir apie jų reikšmę. Tomis akimirkomis kai išvedinėdama savas „spalvines“ teorijas netenku kantrybės – ieškau įdomios ir jau patvirtintos informacijos. Štai keletas smegeninėn užstigusių faktų.

Ar žinai kad
…mėlyna spalva ramina ir mažina kraujo spaudimą.
…oranžinė yra raudonos(suteikiančios energijos) ir geltonos(kūrybingumo) hibridas, tad truputis oranžinės prieš akis skatina smegenų veiklą.
…geltona spalva skatina susikaupti ir būti pastabesniems. Tad svarbius dokumentus dėkite į geltonus aplankalus.
…japonai išskiria 25 juodo tono atspalvius.
…sidabrinė, balta ir juoda yra populiariausios automobilių spalvos, bet pamažu jas pradeda lenkti tamsiai mėlyno metalo spalva, šiuo metu populiariausia Azijoje.
…oranžinė skatina apetitą, o mėlyna slopina.
…juoda mūsų kultūroje yra gedulo spalva, o japonų – džiaugsmo.
…nežinant kokios spalvos rūbą rinktis, geriausia rinktis mėlyną. Sakoma, jog mėlyna dera prie visko.
… raudona viduramžių krikščioniškajame mene reiškė gailestį, dieviškąją meilę. Iš to išliko paprotys kalendoriuje šventines dienas žymėti raudonai.
…žalia vėliava jūreivystėje reiškia laivo nuskendimą.
…renkantis prekę įspūdis sudaromas per 90sek., o spalva nulemia 60% mūsų reakcijos.
…mėgstamos spalvos atspindi mūsų asmenybę. Profesorius Max Lüscher sukūrė testą nustatyti asmenybės tipą pagal spalvas.
tinklalapiui labiausiai tinka mėlyna sako PinkCity pas Karolį.

Oi, apie spalvas yra daug įdomių faktų… O kokius įdomius faktus žinote jūs ir kokia spalva jūsų mėgstamiausia?

Mano garderobas yra juodas-rudas-mėlynas su labai mažais nukrypimais į žalią ir raudoną. O šiaip mėgstamiausia spalva yra švelniai ruda(balinta kakava).

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 69, šiandien: 1)

2 thoughts on “Spalvingas gyvenimas”

  1. Spalva yra labai neapibrėžtas dalykas. Ją būtina su kuo nors susieti, kad galėtum pareikšti nuomonę. Tai gali būti daiktas, augalas ar gyvūnas. Bet ir tai bus dar ne viskas. Objektas nebus vienas erdvėje. Jis bus tarp kitų objektų. Kada žmogui būna gražu? Kai viskas yra harmonijoje. Pasigėrėjimo jausmas apims jei spalvų dermė, spalvinių dėmių dydžiai skambės. Išvada tokia – nėra blogų spalvų, būna blogi spalvų santykiai. Taip kaip būna muzikinė klausa, būna ir spalvų klausa. Ją kaip ir muzikinę klausą galima lavinti. Ne visiems tai sekasi dėl talento stokos arba daltonizmo. Moterys mato daugiau atspalvių ir derina spalvas geriau už vyrus. Galvodamas, kad mėgsta kokią nors spalvą, žmogus save apgaudinėja. Kad ir kaip mėgtum pvz.raudoną, nenorėtum kad pasaulis būtų raudonas.

  2. Labai teisingas pastebėjimas. Šiaip aš ir nesistengiau parašyti kažkokios nenuginčijamos tiesos. 🙂 Spalvos yra įvairios ir turinčios daug atspalvių. Galbūt mano suvokiama raudona yra kelias atspalviais „ružavesnė” nei tavo…
    Mane tiesiog žavi kad spalvos, atrodytų toks nekaltas ir suprantamas dalykas gali daryti įtaką mūsų sprendimams ir pasirinkimams. Bet aišku reikia labiau žiūrėti į spalvų derinius nei į atskiras spalvas. Juk pasaulyje nėra nieko vientiso, viskas susideda iš daug dalelių.

Parašykite komentarą