Simuliaciniai verslo žaidimai ir konkursai

Daugelis verslo srities studentų išėję iš universiteto tikisi iškart gaudi gerą vadovaujamo pobūdžio darbą, nes atseit baigė tą ar aną universitetą. Tačiau ar teorinės žinios yra viskas ko reikia? Praktiką ne visi šiais laikais gali atlikti tokią kuria gali girtis, bet galima nuveikti kai ką naudingo kas leis pagilinti žinias, patikrinti ir pritaikyti tai ko išmokta ir tapti patrauklesniu darbuotoju geroje firmoje(kitaip sakant gražiai atrodo ant cv).

Lietuvoje šiuo metu vykdomi net trys skirtingi verslo planų idėjų konkursai. Tai Verslauk!, Idėja2008 ir Verslo Plano turnyras.

Pati dalyvavau šių metų Verslauk! konkurse. Patekau į finalą su kitais devyniais klaipėdiečiais. Finalinis plano pateikimas netrukus, bet tikriausiai neteiksiu, nes 1) sergu ir neturiu sveikatos, 2) neturiu laiko, 3) ką reikės daryti su 10000Lt ir firma jei laimėsiu? Tegu dalyvauja ir laimi tie kurie tikrai steigs įmonę, o man užtenka nemokamų seminarų ir konkurso patirties.

Kaip viena iš komandos narių dalyvauju šių metų Idėja2008 marketingo plano konkurse. Dėl pasikeitusių taisyklių, dar net nėra paskelbta kas pateks į antrą etapą, tad dar nėra kuo didžiuotis. Bet svarbiausia – aš dalyvauju!

Verslo Plano turnyras atrodo rimčiausiai ir sudėtingiausiai iš visų. Kada nors(drambliuko svajonė) ir aš jame sudalyvausiu.

O šiandien aš prisijungiau prie Investicinio žaidimo. Tai akcijų rinkos simuliacinis žaidimas. Skatina prisiminti ką mano Business Finance dėstytojas aiškino apie akcijas, pirkimus, pardavimus ir kaip nagrinėti statistiką. T.y. pritaikau teorines žinias praktikoje. Ir svarbiausia tai nieko nekainuoja, žaidžiama virtualiais pinigais, tad jei akcijų biržoje man nepasiseks, neteks tėvams paskutines kelnes numaut…

O koks jūsų požiūris į tokius žaidimus? Laiko švaistymas, ar žinių gilinimas, praktika?
Dalyvaujate panašiuose žaidimuose, konkursuose? Bloguose nelabai apie tai girdėti, tik žinau jog Žiemys Verslauk! dalyvavo, nes jo atsiliepimus apie konkursą skaičiau prieš registraciją.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 62, šiandien: 1)

9 thoughts on “Simuliaciniai verslo žaidimai ir konkursai”

 1. Aš dalyvauju antrus metus Verslauk!(Nuorodų įsavo įrašus nedėsiu, nes tai būtų begėdiška reklama) ir galiu pasakyti, jog man sekasi žymiai geriau nei Žiemui 🙂
  Kita vertus be Žiemio (ir manęs) taip pat neteko matyti jokių aprašymų apie tuos turnyrus. Iš dalyvių pusės.

  Iš organizatorių pusės galima skaityti http://www.blogas.lt/verslauk/

  Norėčiau paklausti, kodėl Verslo plano turnyras atrodo sudėtingiausiai? Man kaip tik jis atrodo lengvesnis už Verslauk!. Verslo plano turnyre laimi, gauni pinigus ir valio, o Verslauk! norėdamas gauti pinigus turi įkurti įmonę.

  Ir kitas klausimas: kodėl tu dalyvauji (net gi labai sėkmingai) Verslauk! konkurse jeigu nežadi kurti įmonės? Kas tave motivuoja tuomet dalyvavimui, jeigu ne prizai?

 2. Verslumą skatinančios iniciatyvos tikrai naudingos, ypač mūsų šalyje.
  O jei nežinai, ką daryti su laimėtais pinigais – duokš čia, mes pajamsim:)

 3. NePo, šaunu jog dalyvauji!
  Nežinau kodėl man Verslo plano turnyras atrodo sudėtingiausiai. Net nuėjau dar kartą apžiūrėti jų tinklalapio prieš dabar pradedant rašyt. Tiesiog toks jausmas. Gal dėl to, kad nesusidūriau iš vidaus.
  Dėl to kad jei laimi – pasiimi pinigus ir tiek, tai teisybė, nėra jokių įsipareigojimų, kaip Verslauk!.

  Dalyvauju Verslauk! nes matau galimybę kažko išmokti, susitikti su kitais jaunausiais verslininkais. Taip pat buvo galimybė realiai suformuluoti ir panagrinėti savo verslo idėją, kuri kirba galvoje. Žinai, kaip būna – svajoji, mąstai, o kai svajonę išsakai garsiai paaiškėja jog tai nesamonė. Taigi tokiu būdu patikrinau savo idėjos realumą. O įmonės neketinu kurti, nes 1)esu tam perjauna 2)verslo idėją reikia dar tobulinti 3)nėra kapitalo.

  Pauliau, taip, aš ir džiaugiuosi dėl to kad kažkas imasi iniciatyvos tokiems projektams. Reikia skatinti jaunus žmones imtis verslo ir kelti Lietuvą iš duobės 😉

 4. Idėjoj nedalyvauju, bet tą patį darom per marketingo seminarus. O į invest game šiandien užsiregistravau. Pritariu, kad tokie žaidimai, įvairūs nemokami seminarai, jei tik atsirenki reikalingiausius ir įdomiausius, yra be galo naudingi. Gaila tik, kad ne visada laiko yra spėti visur..

 5. dzore, kartais ne vien laiko, bet ir galimybių nuvykti į kokį seminarą nėra. Pvz. aš Klaipėdoj bazuojuos, o daugelis seminarų rengiami Vilniuje. Tad kartais tiesiog negali aukoti visos dienos dėl kelių valandų seminaro.

 6. Žavinta, neesu dažnas tavo skaitytojas, deja, todėl paklausiu labai tiesmukiškai, o kiek tau metų, kad per jauna?
  Jeigu tau daugiau nei 16 tai pirmyn į trasą. Vienas mano pažystamas pradėjo verslą būdamas 18 metų.

  Jeigu tu nebijai dalintis savo verslo idėja galėčiau privačiai parodyti jos privalumus(trūkumus:D).

  ps. kodėl mano avataras toks mėlynas… ir liūdnas?

 7. NePo, kažkaip dabar net nejauku po tavo komentaro prisipažinti jog man 22. Tačiau jaunumas/senumas ne metais skaičiuojamas, o ir patirtimi, subrendimu. Aš nors ir daug gyvenime patyrus ir susitūpėjus, bet dar jaučiu jog noriu laisvės, o ne įsipareigojimo ir užsikrovimo ant galvos įmonės su darbuotojais, biuru ir pan.

  Šiaip mano gyvenimo svajonė būti laisvai samdoma(freelancer).

  PS. Geras klausimas, dėl avataro 🙂 Nepatinka dėl to kad mėlynas, ar dėl to kad liūdnas? Beje, pats tokį gravataruose užsidėjęs. Aš čia nė prie ko 🙂

 8. Aš irgi noriu tos laivės. Įdomu ar daug „Verslauk!” konkurso dalyvių eina dėl to į konkursą dėl to, jog nori pavadinkim asmeninės laisves ?

  Na mano saitas žalias, taigi norėtųsi žalio, o ne mėlyno, bet labiau kliūna, dėl to kad liudnas, tai visiškai neatspindi manęs 🙂

Parašykite komentarą