TVS atnaujinimas. Nereikalingas?

Aš truputėlį sutrikusi. Šiandien su vienu veikėju teko vos ne pasiginčyti dėl to ar reikia atnaujinti įmonės naudojamą TVS ar ne. Mano supratimu, atnaujinimai tam ir yra, kad užlopyti saugumo spragas, „bug‘us“ ir pan, tam kad būtų užtikrinamas tinklalapio veikimo sklandumas. Tačiau mano pašnekovas mane bandė įtinkinti jog jei tinklalapis yra daromas ant vienos versijos, tuomet nereikia/negalima atnaujini, nes 1) saugumas ir taip garantuotas, 2) atnaujinus gali moduliuose atsirasti klaidų ir tinklalapis nebeveiks, 3) “tokia verslo praktika” – padarius ant vienos versijos niekas nebekeičiama.

Na, kad jūs visi kaip pamišę tą pačia dieną WP atnaujinimus darotės kai tik jie pasirodo nepaneigsite – dar konkuruojate kurie greičiau tai aprašys. Bet gal kitoms TVS tai negalioja? Jei konkrečiai tai kalba eina apie CMS Made Simple. Realiai su ja nelabai esu susidūrus, tai galvoju gal ji kažkuo ypatinga ir normalūs dėsniai šiam TVS negalioja? (klausime prašome išgirsti nepatiklią ironijos gaidelę). O gal “verslo praktika” yra nenaujinti ir nesuteikti galimybių apskritai naujinti TVS? Kaip yra ištiktųjų? Apšvieskite mane tamsuolę…

PS. Verslo praktika ėmiau į kabutes nes mano pašnekovas nerealiai dažnai tą frazę naudojo, tai man dabar iš tų žodžių juokas ima 🙂

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 54, šiandien: 1)

7 thoughts on “TVS atnaujinimas. Nereikalingas?”

  1. Tikiuosi neįsižeis, bet kvailas tas draugas… Absurdiškai kvailas. Išvis kas tokius prileidžia prie įmonių puslapių tvarkymo? Gi tai labai atsakingas darbas!

  2. Neįsižeis… nes jis man ne draugas 😀 Net kolega sunku pavadint būtų…

  3. Neįsižeis… nes jis man ne draugas. Tai tada jis visiškas kvailys 😆
    Viską reikia atnaujinti, ne tik TVS, bet ir programas arba operacines sistemas. Taigi užtaiso ne tik saugumo skyles, bet ir funkcionalumo prideda ir pan.

  4. Kiek žinau, verslo praktika: firma daro labai rimtą projektą už labai didelius pinigus, bet vieną kartą padarę nusiplauna rankas ir jokių atnaujinimų net negalvoja daryti. Po metų užsakovas pamatys kad jų sistema visiškai paseno ir užsakys naują už didelius pinigus. Taip ir klesti biznis, o internete pilna projektų darytų praeitame tūkstantmetyje.

  5. Va būtent ir aš manau – atnaujinti reikia, gal ne kiekvieną kartą išleidus mini atnaujinimus, bet kai išeina svarbūs, ar keičiasi versija būtinai reikia.

    Kadangi apkalbėtas tinklalapis gana didelės apimties, tai atnaujinimai gali būti neitin lengvi – jei perprogruomuoti, pakeisti moduliai, kažkokie skriptai, atnaujinimus jie gali neveikti. Tačiau pataisyti juk įmanoma. Būtent to – neveikimo atnaujinus – įmonės ir bijo užtat aš ir gavau atsakymą jog tinklalapis nebus naujinamas.

    Teisingai Alis, tokia „verslo praktika” padeda klestėti kažkieno verslui, bet užsakovams ateityje atsiranda problemų…

  6. Ech… Tai čia pusiau standartinė (neoficialiai visiškai standartinė) mūsų IT rinkos nuomonė. Kaip ir su nekuriais rimtų fimrų adminais: „Nieko nenaujinsiu, kol viskas veikia”. Kyla klausimas: už ką jam tada moka? 🙂 Bet čia kitam kartui.

    Kadangi aš pats esu dirbęs prie vienos didelės lietuviškos TVS, dabar rašau pusiau open-source’inę nuo nulio, tai galiu pasakyti tiek: atnaujinti sistemas yra būtina dėl N čia pažymėtų priežasčių ir dar Y kitų. Bet klientas yra tuo suinteresuotas tik tada, jei kas neveikia, o TVS kūrėjas (lietuvis) tuo dažniausiai visiškai nėra suinteresuotas, kadangi… Tai kainuoja. Ir į tai, deja, mažai kas įžvelgia naudos investuoti. Gi tai tiesiogiai pinigų neneša, kaip kad naujo modulio ar „krūto”, „blizgančio” funkcionalumo suprogramavimas ir, duokDie, pardavimas!

    Bet bet bet. Tokia web programinė įranga yra pasmerkta…
    (a) būti prakeikta, nes neatitiks WEB rinkos (pvz. naršyklių varikliukų ar vienos naujos, populiarios naršyklės atėjimo į rinką (IE vs. Firefox)) pokyčių. Tikriausiai bus padaryti keli krūti „hackai” ir tuo baigta. Liau liau 😀
    (b) gadinti nervus programeriams. Deja tiesa viena – jei tai yra WEB projektas ir jis yra parduodamas tretiems asmenims, jį būtina nuolat reorganizuoti ir pan. Ne veltui gi „durni programeriai” ima ir perrašinėja ištisas paklodes kodo, kuris iš esmės vėl darys tą patį… Tik kitaip. Tai neįvertinama pas mumi, deja.
    …ir taip arčiau.

    Žinoma, pritaikius protingus programavimo būdus (aka. viską daryti labai nesuklijuotai – prireikus, dalį, kad ir sisteminio, funkcionalumo galima būtų pakeisti nesudėtingai, patogiai, greitai ir – taip pat svarbu – pigiai) galima bandyti išvengti „pilno” TVS atnaujinimo, kas iš tiesų neretai prisėja klaidų. Kita vertus tai irgi yra atnaujinimas.

    Sprendimas: daugiau pinigų tam ir suvokti, atnaujinimai yra būtini. Kaip ir retkarčiais pakeisti šukuoseną, ateiti į darbą naujais rūbais…

    (Populiarus) NEsprendimas: ir toliau vadivautis „Alis” pateiktu biznio modeliu… Kuris dabar oj gajus. Tačiau toks „pragyvenimo būdas” iš esmės menkina programavimo kultūrą, bendradarbiavimo ir paties prodykto kokybę ir t.t. ir t.t.

    Čia tik mano kukli nuomonė. O ši tema LT padangėj, manau, labai aktuali 😉 Visgi dar žaliūkai esame.

  7. Stepai, ačiū už nuomonę. Negaliu nesutikti.
    Ištikrųjų Lietuvoje retas įmonės vadovas žino kas tai yra TVS ir kam reikia ją atnaujinti. Tačiau kai išgirdau „nenaujinsim” iš įmonės kuriančios stambų tinklalapį, tai man pasirodė keista… Juk negali tikėtis jog dešimt metų tinklalapis ant senos tvs versijos dirbs, juk viskas keičiasi pernelyg greitai(naršyklės tobulėja, virusų gamintojai bei hakeriai irgi).
    Aišku nenaujinimas yra naudingas, nes nereikia „perrašinėja ištisas paklodes kodo, kuris iš esmės vėl darys tą patį”.

Parašykite komentarą