Verslas tarsi kopimas į kalnus

Ištikrųjų ar yra koks nors panašumas tarp kopimo į kalnus ir vadovavimo verslui? Lietuvoje nėra kalnų, tad gal mes nesame kopimo į kalnus ekspertai. Tačiau tie kuriems teko malonumas įkopti, kad ir į nedidelį kalną(Šatrijos nesiskaito), sutiks, jog tai labai panašu į verslą. Kodėl?

Visų pirma, prieš kopiant į kalną ar pradedant verslą reikia užsibrėžti tikslą, turėti viziją. Jei neturėsime vizijos, tiesiog padrikai „pasivaikščiosime“ kalno papėde ir grįšime nieko nepešę. Juk neturėdami vizijos, neturėdami tikslo, nesame nusiteikę veikti ryžtingai ir kryptingai, o versle tai pelno neatneša.

Mokykis iš kitų klaidų, bet nesileisk gąsdinamas. Sėdėdamas kalnų papėdėje esančioje kavinukėje gali prisiklausyti baisiausių istorijų kaip kitiems nepasisekė kopiant į kalną. Tai gąsdina. Bet ar tai reiškia jog ir tau nepasiseks? Gal tu kopsi kita klano puse ar esi ištvermingesnis. Tas pats ir versle. Kiekvienas yra skirtingas, ir jei konkurentas bankrutavo, nereiškia jog tave ištiks toks pat likimas. Tik reikia pasimokyti ir atitinkamai pasisaugoti „skardžių“. Tu negyveni kitų žmonių gyvenimo – tau gali būti kitaip.

Gidas yra labai svarbus kalnuose. Be gido klaidžiosi ir nerasi to menkučio užpustyto ar apžėlusio kalnų takelio kuris veda į viršūnę. Versle taip pat svarbu pašonėje turėti protingą žmogų išmanantį verslo „keliukų“ subtilybes.

Kalnuose nebėgiojama. Ten nėra bėgimo trasų. Kelias status, sudėtingas ir pavojingas. Tad turi žengti žingsnį po žingsnio – lėtai ir atsargiai. Kaip ir versle. Nelėkti strimgalviais ar bandyti apžioti per daug. Reikia pamatuoti kiekvieną žingsnelį, kad paskui „nenubėgtum“ į bankrotą.

Aplinkybės versle, kaip ir kalnuose gali pasitaikyti nepalankios – pūga, sniego griūtis, sužeidimai(nuostolis, apgavystės). Tad turi būti nuolat budrus. Niekada nežinai kas tavęs laukia, tad būk pasiruošęs.

Komandinis darbas ir kolegos neatsiejama verslo (ne)sėkmės dalis. Kalnuose visi sujungti virve, tad turi eiti išvien, nepriartėti per arti, jog virvė neatlaisvėtų, bet ir neatsiskirti, kad virvė neįsitemptų. Kiekvienas žingsnis turi būti suderintas. Versle taip pat svarbu bendras darbas, bendros pastangos siekti tikslo. Versle kaip ir į kalnus lipančių žmonių voroje neturi būti „silpnų grandžių“.

Šios padrikos mintys surinktos seminaro “What do mountain Climbing and Running a business have in common” metu. Lektorius: John D. McQuaig

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 42, šiandien: 1)

Parašykite komentarą