Praktiški patarimai vykstantiems į ledo skulptūrų festivalius

Kadangi žiema pas mus tikrąjį savo veidą atskleidžia tik maždaug kovą – balandį ir kartais nustebina sniegu gegužę, tai per patį viduržemį tenka su botais taškytis po balas ir žiemos magiją tik sapnuoti. Visgi yra vietų, kur magija atsiskleidžia net ir tuomet, kai ant žemės nukrenta vos kelios baltos snaigės. Ledo skulptūrų festivaliai dabar ant bangos, o į jau tradicinius tapusius festivalius Jelgavoje, Pakruojyje ir tikėkimės tokiu tapsiančiu Paežeriuose, plūsta tūkstančiai žmonių. Tad dalinuosi keliais praktiškai patarimais, kurie pravers pirmą kartą vykstantiems į tokio pobūdžio renginį.

  1. Sustabdykit fantaziją ir nepersistenkite su lūkesčiais

Pamirškite tai ką matėte per žinias apie didžiausius ledo skulptūros festivalius. Kinija, Japonija, Kanada garsėja savo ledo skulptūros festivaliais ir kiekvienais metais žinių tarnybos skiria daugiau nei 30 sekundžių reportažui iš renginių, kur skulptūros sulig namo dydžiu, o visa šventei skirta erdvė yra tarsi viena ledinė pasaka. Pas mus tokių žiemų nebūna, daaa…. Suplanuoji ledo skulptūrų festivalį, bet oro neužsakysi, aplink balos. Tad tai labiau primena ėjimą į meno galeriją, nei į magišką ledo karalystę. O ir skulptūros geriausiu atveju Sabonio dydžio. Kita vertus negali paneigti meistrų meistriškumo ir išmonės – tikra pagarba jiems! Todėl tie, kurie nesitiki mūsų regiono festivaliuose rasti Kinijos atitikmens – tų lūkesčiai būna patenkinti su kaupu.

  1. Apsispręskite ar tai dienos išvyka, ar festivalio lankymas

Jei Pakruojo dvare lankėtės tris kart per pastarąjį pusmetį, Jelgavos centre kavinėse padavėjos sveikinasi kaip su vietiniu, tuomet greičiausiai vyksite tik į ledo skulptūrų festivalį, o ne į dienos išvyką po regioną. Tai itin svarbu apsispręsti, ypač jei paaiškėja, jog tą dieną termometras rodo -11. Jei norite pasidaryti dienos ar net viso savaitgalio išvyką po regioną/miestą/dvarą, tuomet vykite kuo anksčiau ryte, o festivalį kaip tą vyšnią ant tortuko, pasilikite vakarui. O jei vykstate tik į patį festivalį ir nieko daugiau neplanuojate aplankyti – vykite jau temstant.

  1. Ledo skulptūrų apžiūrai ir teismui pasilikite vakarą

Kodėl rekomenduoju vakarą? Todėl, kad ledas neįdomus, nuobodus ir visiškai nuviliantis dienos metu. Tikrai! Vakare, apšviestos skulptūros tampa išties magiškomis ir yra į ką pažiūrėti. Tuo pačiu žvilgtelėkite į programą, kada bus koks lazerių, pirotechnikos, ugnies šou ir sulaukite jo, dažnai tokie vakaro renginiai verti to, kad pašaltumėte skuostus. Todėl, jei vykstate tik į festivalio teritoriją, vykite ten jau nusileidus saulei. Jei dar kyla klausimų – pažvelkite į šią foto:

  1. Nėra blogo oro, yra bloga apranga

Šiais laikais labai lengva peržiūrėti orų prognozes ir apsirengti atitinkamai, kad nebūtų šalta ar karšta. Kepurė, šalikas ir šilti batai yra patys svarbiausi. Apskritai nuo batų viskas priklauso. Merginos, tai ta viena iš nedaugelio dienų metuose, kai reikia palikti aukštakulnius namie ir pasirinkti žemakulnę, šiltą ir patogią avalynę. Geriau odinę ar guminę, nes tikėtina kelyje pasitaikys balų ir sutrypto purvo. Dar reikėtų, jog avalynė nebūtų slidi.

  1. Bilietą pirkite iš anksto internetu

Net jei tas „iš anksto“ yra trys minutės prieš išvažiavimą iš namų. Dažniausiai tai yra minimum vienas sutaupytas euras nuo vieno bilieto, o jei ekipažas pilnas, tai sutaupote ant vienos pietų porcijos festivalio teritorijoje. Taigi, tikrai verta pasirūpinti bilietais iš anksto.

  1. Turėkite atsargų

Tai tikrai ne laikas į rankinę dėtis knygą – skaityti tikrai nebus laiko. Tačiau turėtumėte pasirūpinti kitais svarbiais dalykais, tokiais kaip: sotus užkandis (bananas, riešutai, šokoladinis batonėlis), papildoma telefono baterija (powerbank) ar fotoaparato akumuliatorius. Vandens buteliukas ir termosiukas kavos taip pat naudingi. Kava popieriniame puodelyje greitai atvėsta, tad išties verta įsigijus persipilti į termosiuką ir ilgiau mėgautis šiluma.

Turite daugiau patarimų? Pasidalinkite komentaruose!

 

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 254, šiandien: 1)

One thought on “Praktiški patarimai vykstantiems į ledo skulptūrų festivalius”

Comments are closed.