El.laiškų siuntimo-gavimo laiko teorija

Šiandien berašydama krūvą el.laiškų suvokiau jog neatsitiktinai pasirenku laiką kada kam siųsti. Bent kiek labiau pažįstant žmogų galima parinkti išsiuntimo tokį išsiuntimo laiką, kad atsakymą gautume greičiausiai.

Skamba keistai, ane? Kai kuriems žmonėms nesvarbu kada išsiųsi, jie atsakys greitai, arba neatsakys visai. Tačiau su kitais tai suveikia. Pavyzdžiui vienam partneriui el.laiškus reikia siųsti labai anksti ryte arba vėlai vakare – kad nepasitikrintų pašto prieš miegą, o skaitytų ryte vos tik atėjęs į darbą. Ryte gurkšnodamas kavutę jis geriausios nuotaikos, atsako iškart. Kitu metu gavęs laišką atidės jį vėlesniam laikui. Kartasi labai labai vėlesniam. O pavyzdžiui kitai draugei laiškus geriausia siųsti valanda prieš jos darbo pabaigą, tada ji jau atsipalaidavusi ir neužsiima niekuo rimtu, tad mielai ir greitai atsako.

Kodėl tai svarbu? Todėl, kad išsiuntus laišką tinkamu metu kai žmogus yra „atsakinėjimo į laiškus“ nuotaikoje greitai sulaukiu atsakymo. Jei nepataikau, laiškas atidedamas, pasiklysta tarp kitų perskaitytų, pažymėtų „reikia atsakyti“ ir atsakymo sulaukiama daug vėliau. Kartais net skambutis telefonu „perskaityk laišką, man reikia info“ nepadeda.

Tai mano asmeninis pastebėjimas ir teorija. Įdomu kitiems tai veikia? Ar turite kitokias strategijas?

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 62, šiandien: 1)

4 thoughts on “El.laiškų siuntimo-gavimo laiko teorija”

  1. Aišku, kad veikia. Aš nuo studentiškų laikų prisimenu, kad laikyti egzus pas skirtingus dėstytojus eidavau skirtingu laiku. Vienas pradžioje būdavo labai darbštus ir kibdavo, o paskutinius studentus pavargęs leisdavo pro pirštus. Kita senmergė egzo pabaigoje sužvėrėdavo, todėl pas ją eidavau vienas pirmųjų.

  2. Su dėstytojais ar mokytojais tai irgi galima išsivesti teorijas kada geriau laikyti egzaminus ar eiti į konsultacijas.

  3. aha, aš visada naudoju skambučio arba priminimo skaipu strategiją. bet laikas kada kam siųsti neabejotinai yra. aš kažkaip net nesusimasčiusi vidinį laikroduką šiam reikalui turiu. taip pat ir kam kada skambinti.

  4. Teorija labai įdomi, gerai parinktas siuntimo laikas žinant žmogaus įpročius duoda rezultatus. Stengiuosi laišku nesiųsti savaitgalį, nes pirmadienį paprastai visi gauna gerokai daugiau laišku…

Parašykite komentarą