Kiek esu susidariusi įspūdį apie Amerikos universitetus, daugelis studentų nešasi nešiojamus kompiuterius į paskaitas, konspektuojasi informaciją juose, o ne sąsiuviniuose. Mano universitete laptopai ant kelių per paskaitas taip pat įprastas reiškinys(padažnėjo po wireless interneto ivedimo prieš du metus). Aišku sakyti jog visi konspektuojasi ką sako dėstytojas būtų nekorektiška. Bet dėstytojai nereaguoja tol kol karts nuo karto sudalyvauji diskusijose ir laiku pristatai visus rašto darbus.
O štai dabar man pasidarė smalsu kokia situacija Lietuvos universitetuose. Nešasi studentai laptopus ar ne? Naudojasi per paskaitas? Wireless yra? O jei ne laptopai, tai kas tuomet yra veikiama paskaitose(turiu omeny tuose kur konspektuotis nereikia ir žiauriai nuobodu klausytis): žaidžiama telefonu, rašomi sms, siuntinėjamas popierinis „mirc‘as“ po auditoriją?
MRU Finansų ekonomika, kompų beveik niekas nesinešioja, bent jau mano grupėje.
Internetas Wireless yra, geras.
Vgtu senokai turi Wireless – tačiau mes (termoinžinerijos studentai) nesinaudojame, tik vienintelė išimtis buvo viena paskaita kurioje vyko bemaž aklas teksto perrašinėjimas – pasirodo spausdiname greičiau, nei rašom 🙂
Techniniuose moksluose naudotis kompiuteriu nevisada patogu, nes dažnai daugiau nei pusę konspekto sudaro brėžiniai su visokiais paaiškinimais – tiesiog greičiau išeina nusibraižyti ranka. Taip yra ne dėl mūsų nesugebėjimo dirbti grafikos programomis, bet dėl tų programų reiklumo kompiuterio resursams…
VU, Ekonomikos fakultetas. Vienas kitas atsineša, tačiau tik šiaip savo pramogai. WiFi žinoma, kad yra ir puikiai veikia :).
VU MIFas. Kompų būna, bet jie naudojami žaidimams, delfi.lt skaitymui ir pan. Retai kas naudoja pagal paskirtį. O šiaip dažnoje paskaitoje būtų sunkoka konspektuoti dėl INferno paminėtos priežasties – formules, brėžinius ir pan. greičiau nupiešti ranka ant popieriaus. Va jei būtų planšetė, o dar geriau – touchscreen ekranas… 🙂