Ligoninės keliai ir klystkeliai

Kuomet šeimynykštis patenka į ligoninę, tenka susipažinti su visais ligoninės ypatumais. Net nežinau kokia mano nuomonė apie ligoninę, nes buvo ir gerų momentų ir blogų, ir tokios patirties, kokios nemaniau jog teks patirti ir pajusti.

Gauk negaunamų vaistų sekmadienį.

Ryte sulaukiu skambučio – palatos gydytoja išrašė receptą vaistams, kuriuos turės leisti jau vakare. Nuvažiuojam paimti recepto ir į pirmą pasitaikiusią vaistinę mieste, nes ligoninės vaistinė sekmadieniais nedirba. Nuvažiavome į 9 sekmadienį veikiančias vaistines ir visose gavome atsakymą jog tokių  vaistų neturi. Iš vaistininkių veido išraiškos pamačius receptą padarėme išvadą jog tokių vaistų apskritai vaistinė nėra turėjusi. Tuos vaistus ištikro leido jau savaitę laiko ir jei dieną prieš(šeštadienį) būtų išrašiusi receptą ir pasakiusi jog leidžiamų vaistų kursą teks kartoti, vaistais būtume apsirūpinę iš anksto. Bet kadangi kai kuriems daktarams nerūpi…

Savaitgaliais užsidėk pampersus arba daryk į lovą

Jei jūsų šeimynykščio būsena yra tokia, kad jis pats neatsikelia ir nenueina į tualetą, o reikia basono, tai nupirkite pampersus arba sudarykite grafiką jog visą dieną būtų žmogus šalia ir galėtų pakišti basoną. Savaitgaliais sesutės/slaugutės/sanitarai yra totaliai nepasiekiami ir prisišaukti gali nebent mirties atveju. Mat daktarai po rytinės vizitacijos išeina, priežiūros nelieka ir jos atsipalaidavusios žiūri tv ir gurkšnoja kavutę personalo kambaryje. Visus savaitgalius kiek teko būti basonus kišau ne tik savi šeimynykščiui, bet ir kitam palotoje gulinčiam žmogui, nes juk negi jie turi daryti į lovą. Tuomet dar ir aprėks sesutės. Taip kad patarimas – savaitgaliais sudarykite grafiką kas kada budės, nes savaitgaliais ligoniai gauna mažiausiai priežiūros. O juk ir gali pablogėti sveikata, o niekas net nepastebės jei jūsų nebus.

Neskaitant šių ir kitų niuansų apie kuriuos vėliau, buvo ir tikrai gerų dalykų. Esu tikrai patenkinta kruopščiai atlikta operacija, chirurgų komanda tikrai padarė gerą darbą. Buvo ir sesučių kuriomis mūsų ligonis buvo labai patenkintas, nes jos buvo paslaugios ir žmogiškos, o ne kaip robotai baltas chalatais. Palatos naujos, suremontuotos, su reikiama įranga, tad gulėjimas ligoninėje nebuvo visiška katorga.

Visgi, pabaigai, pasakysiu banaliai – saugokite savo sveikatą, nes ji brangiausias mūsų turtas. Ir laimingas tas žmogus kurio sveikata niekada nepavedė ir jam neteko patirti ligoninės gyvenimo skonio.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 28, šiandien: 1)