Mes lįsim po ratais, o jūs mus saugokit!

„Mes vaikai nuo šiandien lakstysime po gatves, nesilaikysim eismo taisyklių, lįsim po ratais, o jūs vairuotojai žiūrėkit mūsų nesutraiškykit“. Štai tokią potekstę aš girdžiu po pastaruoju metu transliuojamos Susisiekimo ministerijos socialinės reklamos, kurios metu vaikai ragina vairuotojus pastebėti vaikus keliuose.

Man patinka socialinės reklamos. Dažniausiai. Dažniausiai nelietuviškos Nes lietuviškose vis kažkur prasikertama su logika, gramatika, stilistika, vaizdu, garsu, tekstu ar dar kuo nors. Kaip ir šį kartą logika kažkur pradingo, o reklamos moralas galima sakyti daro neigiamą įtaką visuomenei. Tokios frazės kaip „aš dvyliktokė man egzaminai, tai aš stresuoju, einu kaip pakliūva, jūs mane saugokit, nes aš nesisaugau“(citata netiksli) mane tiesiog priveda iki pilvo skausmų(nuo juoko).

Suprantu jog ši reklama turi priminti vairuotojams jog visokie žiopliukai sugrįžo iš kaimų ir dabar lakstys miesto gatvėmis visus mokslo metus. Šitam pritariu – reikia informuoti vairuotojus. Bet reklamos idėja ir pateikimas nukreipia šią informacija visai kitu kampu. Tokią reklamą išgirdęs vaikas gali pagalvoti jog dabar vairuotojai jais rūpinsis, tad jie gali gatvėje daryti ką nori. O paskui kalba, kodėl taip padaugėjo eismo įvykių kuriuose žūva pėstieji…
PS. neradau reklamos garso įrašo internete, jei rasiu įdėsiu.

PSS. su rugsėjo 1-ąja!

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 35, šiandien: 1)

5 thoughts on “Mes lįsim po ratais, o jūs mus saugokit!”

 1. Kaip vairuotojas, pilnai pritariu siems pastebejimams.. As apskritai nesuprantu, kaip zmones nesuvokia, kad automobili sustabdyti (kad ir vaziuojanti 50km/h) 100 kartu sudetingiau nei jiem nezengti to zingsnio.. Nors tiesa sakant priejau isvados, kas nera vairaves, to nesupras ir toliau kaip akli sokines i gatves :/

 2. Susisiekimo ministerija turėjo atliekamų pinigų ir užsakė reklamą, jiems nesvarbu ką reklamuos, bet svarbu, kad bus paminėta JŲ ministerija.
  Prisimenu dar tarybinius laikus, tada buvau mokinukas. Mokytojai aiškindavo: vaikučiai eikite per perėją, o vairuotojai jus tikrai praleis, jei ne tai jie sės į kalėjimą. Tiesa nepaminėdavo kas tokiu atveju bus su mokinuku.

  Panašiai ir dabar, pėstysis visada teisus, nors ir … miręs.

 3. Vaidotai, tai va būtent, kad tie kurie nevairavę nelabai įsivaizduoja stabdymo ypatumų.
  Viliau, tavo paskutinis sakinys tiksliai į dešimtuką 🙂 Būtent iš tų pačių senų laikų yra kitas pasakymas jog jei pėstysis padėjo koją ant perėjos vairuotojas privalo praleisti… Nesvarbu jog automobilis tik už poros metrų.

 4. kaip Lietuva atsiliko nuo pasaulio, ten jau seniai visi laksto gatvėmis ir nieks nieko nesako praleidžia ir žmonių keliuose miršta 80% mažiau. Pati dviračiu važinėju su mašinomis, ko daryti Lietuvoje bijau labiau nei ugnies.

 5. Alla > Kas per daiktas tas „pasaulis”, kur keliuose žmones „miršta”? Lietuvoje žūsta po automobilių ratais, nes puola po ratais, miega girti kelyje, eina ir važiuoja su dviračiu tamsiu metu be atšvaitų … Norint, kad vairuotojai saugotu, gal ir pačiam reikia saugotis? Ar pėstiesiems galima pulti po ratais, o kaltas bus TIK vairuotojas?

Parašykite komentarą