Nieko rimta – tik tapatybės vagystė

Vieną dieną sužinau – aš turiu one.lt anketą. Nors kaip minėjau anksčiau, one.lt man „ne lygis“ ir ten nė už ką nelysiu. Sužinojau iš draugės, kuri piktinosi jog neprisidedu jos prie draugų jau trečia valanda. Pradėjau tikrinti – rimtai anketa yra. Su mano vardu, foto, gimimo data ir visais kitais atributais kurie būdingi tik man. Bet anketos aš nekūriau!

Mistika išaiškėjo greitai. Tą anketą sukūrė vienas žmogus X, kuriam patiko vienas mano draugas Y ir X tik iš smalsumo norėjo pažiūrėti Y foto ir pan. Kadangi Y nebūtų prisidėjęs X prie one.lt draugų, tai X sukūrė mano anketa mano vardu ir laimingai gėrėjosi Y foto, bei stebėjo Y klystkelius 🙂

Istorija man būtų juokinga, jei ne mintis, jog taip galima padaryti bet kokiame socialiniame tinkle. Pasisavinti profilį tikrai egzistuojančio žmogaus ir kažką padaryti tokio kas gali pakenti tam žmogui. Na, pvz jei W neturi facebook anketos, sukuriu anketą, prisidedu visus draugus, kolegas ir darbdavį ir pradedu rašyti tokais nesamones jog W draugams ausys kais. O kaip W paskui įrodys jog “čia ne aš”?

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 65, šiandien: 1)

5 thoughts on “Nieko rimta – tik tapatybės vagystė”

  1. Internetinis anonimiškumas + viešumas + vagystė = Internetinis viešas anonimiškumas kito vardu?

    A kam daba lengva…

Parašykite komentarą