Pasiilgau žiemos magijos – 3 ledo skulptūrų festivaliai vasario mėnesį

Nors ir spaudžia šaltukas, bet už lango pilkas asfaltas… Kokia čia žiema, ką? Bent jau įpusėjus žiemai norisi tos švelnios, subtilios ir gražios žiemos su lengvomis snaigėmis ir spindinčiomis ledo skulptūromis ant metalinių tvorų. Tačiau netrukus pragysta pesimisto balselis galvoje, kuris primena, jog dažniausiai arba žiūri į pilką asfaltą, arba atkasinėji automobilį iš metrinės pusnies. Visgi yra vietų, kur žiema išlieka magiška ir tam tikra prasme ideali, tarsi iš pasakos, tarsi iš tolimų vaikystės prisiminimų. Tai ledo skulptūrų festivaliai.

Jei jau pražiopsojome didelį festivalį Poznanėje, kaimyninėje Lenkijoje ar nesuspėjome į Briugę Belgijoje, nereiškia, kad turime praleisti tai kas arčiausiai mūsų. Net du festivaliai šį vasario mėnesį Lietuvoje ir vienas visai netoli, kaimyninėje Latvijoje. Belieka išsirinkti kur važiuoti. O gal net spėti visur 🙂

Ledo skulptūrų ir ugnies festivalis „Ledo karalystė“ Pakruojo dvare

Jau antrus metus Pakruojyje vyks ledo skulptūrų ir ugnies festivalis. Čia savo meistriškumą rodys meistrai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Rusijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Suomijos ir kt. Planuojama sukurti 30 unikalių ledo skulptūrų. Visos šventės metus lankytojus džiugins ugnies, šviesų, lazerių, fejerverkų šou, o dvaro prieigose bus siūlomos įvairios pramogos, skanėstai ir nuotykiai.

Vieta: Pakruojo dvaras
Laikas: Vasario 2-4 d.
Daugiau informacijos: http://events.pakruojo-dvaras.lt/ledo-fest

Ledo skulptūrų ir šviesų festivalis „Pasaka“ Paežerių dvare

Išskirtinėje klasicistinio Paežerių dvaro aplinkoje dėl gražiausios ledo skulptūros titulo varžysis daugiau kaip 26 skulptoriai iš Lietuvos, Vokietijos, Mongolijos bei Indonezijos. O ledo skulptūrų įspūdį sustiprins vieno garsiausių šviesos dizainerių Lietuvoje Arvydo Buinausko sukurti šviesos sprendimai paversiantys vietą įspūdinga ir magiška pasaka. Svečius džiugins muzikantai ir aktoriai, o panorę išbandyti savo jėgas (o gal ir nustelbti pasaulinio lygio meistrus), galės pasidarbuoti ledo dirbtuvėse ir sukurti savo šedevrą.

Vieta: Paežerių dvaras, Vilkaviškio raj.
Laikas: Vasario 2-4 d.
Daugiau informacijos: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/festivaliai/ledo-skulpturu-ir-sviesu-festivalis-pasaka-238555/

20-asis tarptautinis ledo skulptūrų festivalis Jelgavoje

Jubiliejinis ledo skulptūrų festivalis, kurio tema šiemet „Svajonės“, kaimyninėje Latvijoje žada jus užversti ledu (gerąją prasme), menu ir įspūdingu šou. Čia darbuosis 30 meistrų iš 10 šalių. Žinoma,  mums aktualu ar bus lietuvių. Taip, bus! Čia galėsime išvysti net dviejų lietuvių, M. Gaubo ir T.Povilionio, darbus. Šventė bus pasiskirsčiusi trijose vietose – Pašto saloje, Čakstės bulvare ir Kunigaikščio Jokūbo aikštėje. Taigi pamatysite ne tik skulptūras, tačiau eidami iš vienos vietos į kitą, turėsite galimybę pasigrožėti šventišku miestu. Šviesos, lazeriai, koncertai, fejerverkai – visa tai tarsi savaime suprantama tokio lygio ledo skulptūrų festivalyje.

Foto ©latvia.travel

Vieta: Jelgava, Latvija
Laikas: Vasario 9-11 d.
Daugiau informacijos: http://festivali.jelgava.lv/en/20th-international-ice-sculpture-festival-jelgava

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 349, šiandien: 1)

2 thoughts on “Pasiilgau žiemos magijos – 3 ledo skulptūrų festivaliai vasario mėnesį”

  1. Reikia apsilankyti visuose trijuose 🙂 Ką tik grįžau iš Paežerių ir Pakruojo renginių ir turiu bilietus Jelgavai.

Comments are closed.