10 vietų, anot kelionių ekspertų, kurias turi aplankyti 2018 metais

Kuo daugiau keliauji, tuo labiau supranti, kiek daug grožio dar liko pamatyti, kiek dar liko aplankyti muziejų, išbraidyti jūrų ir išragauti desertų. Tad nesustok planuoti keliones ir 2018-aisias! Tai puikūs metai turistauti, atostogauti ir užkeliauti dar neaplankytus regionus.

Kiekvienas kelionių ekspertas metų pradžioje pateikia savo įžvalgas, kurias šalis, miestus ir regionus derėtų aplankyti, kurie miestai itin greitai populiarėja ir atkreipia turistų ar poilsiautojų dėmesį. Todėl peržiūrėjau National Geography, Lonely Planet, Business Insider, CNN Travel, NY Times, Reader‘s Digest bei kitų kelionių ekspertų nuomones ir išrinkau 10 dažniausiai rekomenduojamų miestų, kuriuos turėtum aplankyti ir tu!

Sevilija, Ispanija

Sevilija, Ispanija. Foto ©pixabay.com

Jei ieškai tikros, autentiškos Ispanijos, turėtum vykti į šalies pietus, Andalūziją ir geriausia – tiesiai į Seviliją, Andalūzijos regiono administracijos centrą. Mėgaukis išskirtiniu maistu, nuostabia ir autentiška architektūra bei nepamiršk – čia visada geras oras!

Per paskutinį dešimtmetį Sevilija išgyveno tikrą renesansą. Anksčiau transporto kamščiuose skendęs senovinis miestas, virto dviratininkų rojumi,  prikėlė savo istoriją ir meną bei atkreipė viso pasaulio dėmesį. 2018 metais Sevilija sulauks itin daug dėmesio dėl čia vykstančių 31-ųjų Europos Filmų Apdovanojimų bei 400-ųjų Bartolomé Esteban Murillo gimimo metinių.

Valeta, Malta

Valeta, Malta. Foto © pixabay.com

Ar žinai koks yra greičiausias būdas nukeliauti iš senovės Graikijos į Vidurio rytus ir atgal? Tiesiog skirti 20 minučių Valetos apvažiavimui. Tai vienas iš tų pasaulio miestų, kuriuose susiduria įspūdingos kultūros, susipina ir pasakoja neįtikėtinas istorijas čia atvykusiems keliautojams. Negana to, čia dar gali pasivaišinti Sardinijai būdinga pasta ir netgi rasti tikrą kebabą.2018-aisiais Valeta bus ne tik Maltos sostinė, tačiau ir visos Europos kultūros sostine. Taigi, gali tikėtis daugybės renginių, ekspozicijų, pramogų visus metus.

Karibų salos

Karibai. Foto © pixabay.com

Kokosų palmės linguojančios į taktą su vėju atskriejančiu nuo antros pagal dydį jūros pasaulyje, smėlėti paplūdimiai ir šiluma apgaubiantys saulės spinduliai. Karibų jūros regionas yra nepaprasta vieta norintiems lengvos egzotikos, saulės ir šilumos. Karibai tarsi patys savaime mintyse asocijuojasi su rojumi žemėje.

Karibų salų ekonomika itin priklausoma nuo turizmo. Atrodytų, jog neseniai uraganų nuniokotos gyvenvietės ir viešbučiai nėra pati patraukliausia vieta leisti atostogas, tačiau kelionių ekspertai primena – pajamos iš keliautojų tik ir gali viską atstatyti. Kita vertus, kartais svarbu pamatyti savo akimis gamtos jėgos sukeltas pasekmes, vaizdas pro žydrąjį ekraną visiškai neperteikia situacijos realistiškumo.

Talinas, Estija

Kiek kartų buvai nuskridęs kelioms dienoms į šalį esančią už kelių tūkstančių kilometrų, kai tuo tarpu visai kaimynystėje galima rasti istorijos, architektūros ir technologijų harmoniją? Talinas traukia visų dėmesį savo viduramžių miesto dvasia, tai seniausia Šiaurės Europos sostinė, kuri nebuvo atstatyta, tad čia architektūros fanatai ras tikrų perliukų.

Talinas, Foto © pixabay.com

Kelionių ekspertai jau pastebėjo didėjančius turistų srautus, kurie mėgaujasi pigiais skrydžiais į Taliną iš beveik visos Europos, puikiai kalbančiu angliškai aptarnaujančiu personalu bei senamiesčio magija. Beje, atvykus į Taliną rekomenduojama apsilankyti SPA – net atšiauriausią žiemos pavakarę SPA procedūros sušildys kūną ir sielą.

Oslas, Norvegija

Pasivaikščioti kalnuose, išbandyti plaukimą upe, paragauti neįtikėtino maisto, pasiausti klube ir nueiti į operą – viskas per vieną dieną, vienoje vietoje. Ko gero nedaug kur galima taip padaryti, tačiau Oslas dar ir ne tuo gali nustebinti. Norvegijos sostinė ir didžiausias miestas pastaraisiais metais traukia turistus su pačiais įvairiausiais poreikiais, nes tik toks išsivystęs, tačiau savo šaknų nepamiršęs miestas gali pasiūlyti praktiškai viską net išrankiausiems.

Oslas, Norvegija. Foto © pixabay.com

Kelionių ekspertai atkreipia keliautojų dėmesį į nepakartojamą gamtos grožį mieste. Vos žengus iš dangoraižiais perpildyto finansų centro, galima iš karto patekti į pėstiesiems pritaikytus pasivaikščiojimo takus vaizdingose ir miškingose vietovėse. O po gero pasivaikščiojimo galima ir paskanauti vietinio maisto ar apsipirkti.

Naujasis Orleanas, JAV

Naujasis Orleanas yra vienas labiausiai stebinantis pasaulio miestas. Tai unikalus kultūros, maisto ir muzikos derinys bei namai pačiam plačiausiam kultūrų junginiui. Kalbant apie kultūrą, tai vienas turtingiausių JAV miestų, kuriame galima pajusti tikrosios Amerikos istoriją, įsijausti į siautulingus vakarėlius ir aplankyti nematytas bei neįprastas lietuviams vietas.

Naujasis Orleanas, JAV. Foto © pixabay.com

Anot kelionių ekspertų, užburianti miesto dvasia įtrauks ir suvilios pamatyti kuo daugiau, išbandyti dar daugiau. Apskaičiuokite laiką miegui, nes nesuplanavę, galite likti nemiegoję – čia tiek daug ko nuveikti. Miestas idealus aktyviems turistams norintiems patirti kažką nepaprasto.

Tbilisis, Gruzija

Kuros (Mtkvari) upės slėnyje  įsikūrusi Gruzijos sostinė Tbilisis prikausto žvilgsnį  vaizdinga architektūra, gyvybingu ir ryškiu menu bei, žinoma, įspūdinga gamta. Užkrečiantis gruzinų svetingumas netruko pritraukti keliautojų dėmesį. Dažnai vadinama egzotiškiausia šalimi Europos pašonėje, Gruzija  yra neatrastas žemėlapio lopinėlis net labiausiai patyrusių keliautojų sąskaitoje.

Tbilisis, Gruzija. Foto © pixabay.com

Po 2003 metų Rožinės revoliucijos atsigaunanti Gruzija koja kojon žengia su 21 amžiumi alsuojančiu pasauliu. Čia gausu svetingų kavinių, gardaus autentiško maisto, šiuolaikiškų viešbučių ir hostelių, o pasiklysti milžiniškame mieste neleidžia išvystytas viešojo transporto sektorius. Vos per dešimtmetį Tbilisis pasikeitė ir tapo saugia vieta turistams, tačiau išsaugojo savo autentiškumą ir nepaprastą dvasią.

Kambera, Australia

Kengūros, dykumos ir vabzdžiai ketinantys tave nužudyti –  tokių ir panašių stereotipų esame prisirinkę ne tik mes, bet ir dalis pasaulio. Yra net manančių, jog australai vaikšto aukštyn kojom, juk gyvena jie kitoj pasaulio pusėj. O kaip yra iš tiesų? Kelionė į Australiją būtų akis atverianti patirtis, kurios nesulyginsi su niekuo kitu. Tuo labiau, jog Australija turi tiek daug ko pasiūlyti tiek  natūralios gamtos mylėtojams, tiek metropolitenų labirintuose atsigaunantiems nuotykių ieškotojams.

Kambera, Autralija. Foto © pixabay.com

Australijos sostinė Kambera jau kuris laikas atkreipia vis daugiau dėmesio į save ir energingai plečiasi bei tobulėja. Prieš 100 metų suprojektuotos sostinės vyriausiasis architektas yra pasidžiaugęs, jog sukūrė tokį miestą, kokio nėra niekur pasaulyje. Ir jis teisus – būtent jį ir reikia pamatyti.

Malmė, Švedija

Visi keliai pietų Švedijoje veda į Malmę. Sparčiai besiplečiantis Öresund regiono miestas yra pastebimas ir dėl Öresund tilto jungiančio Švediją ir Daniją. Trečias pagal dydį Švedijos miestas, anot keliautojų yra tiesiog privalomas aplankyti.

Malme, Švedija. Foto © pixabay.com

Čia senovė, istorija, stulbinanti architektūra ir kultūra susitinka su šiuolaikinėmis technologijomis, modernia architektūra  ir šiuolaikišku gyvenimo būdu. Tarptautinis miestas, kuriame galime priskaičiuoti apie 50 skirtingų tautybių, miestas, kuriame įprasta Rytų Europą primenanti gatvės prekyba, kuriame gyvuoja tvirta Italijos kavos kultūra bei į peizažą darniai įsipaišo hipsteriški riedlenčių parkai. Vienas miestas – begalė veidų.

Matera, Italija

Toks jausmas, tarsi laiko mašina būtų nusviedusi mus kelis tūkstantmečius atgal. Taip sako ne vienas keliautojas atvykęs į Materą, kurioje iš tiesų dažnai filmuojami epizodai iš Biblijinių laikų. Miestas pietų Italijoje ne tik atrodo senas, jis toks ir yra. Manoma, jog pirmieji gyventojai čia apsigyveno prieš 7000 metų, tad tai vienas seniausių nuolat apgyvendintų miestų pasaulyje.

Matera, Italija. Foto © pixabay.com

Natūralaus kalkakmenio urvuose buvo įsikūrę pirmieji gyventojai, vėliau tai tapo pagrindu labiau modernioms struktūroms. Šiandien tai nerealaus kraštovaizdio dalis. Tuo pačiu ir turistų traukos centras. Juk norint suprasti istoriją, privaloma pamatyti senovę savo pačių akimis.

O kokie miestai tavo nuomone būtų verti aplankyti šiais metais?

Straipsnis originaliai buvo paskelbtas tinklalapyje miestonaujienos.lt

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 235, šiandien: 1)