Vos ne autorinių teisių karas (bet ne su lanva)

Šiomis dienomis LANVA karas su mistiniais IP sąrašais yra “ant bangos”. O aš susidūriau su panašaus pobūdžio problema, tik kita institucija.

Vieną gražią dieną gaunam tokį raštą(galite atsisiųsti) iš Baltic Law Offices. Hmm, tai sakot gavot informacijos? Nu apsižiūrėjom, tai kad legalu viskas pas mus… Nusiuntėm prašomus raštus, pernelyg dėmesio nekreipėm, o štai vakar parėjo atsakymas sukėlęs įdomią diskusiją ir tam tikrą pasimetimą.

Paskaitėt raštą? Kokios mintys kilo? Man ir mūsų IT’išnikui iškarto sukilo savisaugos instinktas ir mintys jog licenzijų kopijų nesiųsim. Nu sorry, pirkom, mokėjom pinigus ne tam kad kopijas į kairę ir dešinę dalint. Štai jiems nusiųsim ir koks nors „protingas veikėjas”(kad ir sekretorė atplėšanti vokus) susives kodus ir pradės naudotis? Paskui gausis taip, kad mūsų licenzija mums patiems nežinant bus naudojama ant daugiau kompiuterių nei priklauso. Galiausiai kalti liksim. Protingai mąstom? Apie pasitikėjimą nekalbėkit – nepasitikiu visokiomis institucijomis skambiais pavadinimais, kuriuos girdžiu pirmą kart.

Kolkas mąstome kaip čia mandagiai mūsų mintis išdėstyt ant popieriaus ir ką jiems atsakyti. O gal jūs esate susidūrę? Kaip sekėsi, kaip visas procesas vyko? Ir svarbiausia kuo baigėsi? 🙂

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 73, šiandien: 1)

8 thoughts on “Vos ne autorinių teisių karas (bet ne su lanva)”

 1. „Laba diena, mano teisininkų kontora atstovauja Pravieniškių kalėjimą. Prašome į prisegtą formą surašyti nusikaltimus (žmogžudystes prašytumėme pabraukti) ir atsiųsti mums (pageidautina su 10×15 cm įvykio nuotraukomis) iki lapkričio 14 dienos.“

  Man patinka. 🙂 Labai gudrus būdas „padėti teisėsaugai“ ir užsidirbti taškų iš kliento.

  O jei rimtai, tai gerbiamos BSA narės visą informaciją turi (programos gi registruojamos), todėl tegu pasiknisa savo duomenų bazėse ir nesuka žmonėms galvos.

  Smagi bus diena, kai gausiu iš Zwilling laišką, prašantį parašyti ar aš su savo pirktais peiliais ko nors nenudobiau… 😀

 2. Būtent! Atrodytų jog jie tai arba iš neturėjimo ką veikt susigalvojo, arba patys nesupranta ką daro…

 3. na, paciam raste tai as niekur neradau kad reik siust licenziju kopijas. ar ten jau toj audito formoj reikalauja? nes jei tik ka naudojat ir kiek turit siust tai nematau problemu (: o licenziju kopiju ir as tikrai nesiusciau kazkokiom firmom, keistai kazkaip

 4. Aš tai patarčiau nuvažiuoti nurodytu adresu ir išsiaiškinti, kokia ten „šaraškino kontora”.. nes šiaip sau iš nieko jie nesiųstų raštų, jei pas jus viskas tikrai legalu – tai ir nesirūpinkit, jiems reikės – jie patys ir atvažiuos. ir patarčiau tikrai nieko nesiųsti, mandagiai pasakyt, kad jei nori – tegul atvažiuoja ir viską apžiūri gyvai

 5. Jei ką nors ir reikia siųst, tai juos… n*chui!

 6. Vat man irgi įdomu kokius jie įgaliojimus turi ir ant kiek toli juos galima siųsti neprisišaukus ant savo galvos bėdos.

 7. Dėl viso pikto reiktų pasikonsultuot su advokatais, bet esu beveik 100% įsitikinęs, kad jie neturi teisės reikalaut nieko iš jūsų. Jei turi įtarimų, tegul apsilanko ir patys pasižiūri, arba gauna teismo leidimą ir ateina patikrint kartu su ekonomine policija.

  Čia yra elementarus darbo trukdymas. Taigi aš jiems galiu paskambint ir pasakyt krūvą firmų, kuriuos „naudoja nelegalią programinę įrangą”, o jie atlikinėdami savo tyrimus tik gaišins žmones ir trukdys darbui.

Parašykite komentarą