Žmonės, kurie mane įkvėpia keliauti, pažinti ir patirti

Nesu tokia avantiūristė, jog mesčiau viską, susikraučiau nedidelę kuprinę ir išvykčiau aplink pasaulį. Nors kartais kai paskaitau, pažiūriu tam tikrų žmonių tinklaraščius, instagram ar FB paskyras, būtent tai ir noriu padaryti. Akimirkai ar kitai įsisvajoju apie pro akis skriejantį neatrasto pasaulio grožį. Gal kada nors… O kol kas semiuosi drąsos ir įkvėpimo trumpoms išvykoms, savaitgalio nuotykiams iš kelionėmis, nuotykiais ir atradimais alsuojančių žmonių, kurių vieši profiliai leidžia stebėti pasaulį jų akimis.

DĖMESIO. Žemiau pateiktas sąrašas buvo sudarytas 2018 metais. Per metus daug kas gali pasikeisti. Tad 2019 pradžioje sudariau naują sąrašą, kurį paskelbiau straipsnyje 7 Lietuvos keliautojų tinklaraščiai, kuriuos tiesiog privaloma sekti 2019-aisiais

O štai čia 2018 metų favoritai:

Šarūnas Jasiukevičius, Praeities žvalgas

Jau kuris laikas noriu į Černobilį. Žinai, toks noras tarsi uodui įkandus nori pasikasyti, nors aplink visi sako, jog negerai, nesveika, pakentėk ir praeis. Nu bet noriu! Ir štai Šarūnas yra vienas iš žmonių, kurio FB sekdama aš vis prasitariu apie tą kiek kitokią netikėtą kelionės vietą. Kaip tik Adventur 2018 klausiausi jo pasakojimų apie Černobilį, Pripetę ir radioaktyvumą. Kaip ir tikėjausi, jis dar kartą patvirtino, jog legalios kelionės į šias vietas yra saugios, maršrutai leidžiami tik saugiose teritorijose. Tad aš vėl į darbų sąrašą įsitraukiau punktą „pasidaryti pasą“, nes be jo į Ukrainą nenuvyksiu.

Juozapas Žygas, FB Juozapas.lt,  Insta Kaminkrėtys, Juozapas.lt

Kaip norėčiau, jog Juozapas rašytų daugiau. Bet tuo pačiu suprantu, jog jis labiau mėgaujasi tuo ką daro, nei randa laiko rašyti. O daro jis daug – tranzuoja, žygiuoja, trankosi su motoroleriu trise ant vieno, keliauja, kartais toks jausmas, jog tuščiomis kišenėmis,  ir svarbiausia nebijo rizikuoti, pamatyti ir parodyti nenudailintų pasaulio vaizdų. Kartais net sunku susekti kur jis randasi, tad pirmas klausimas kai pasilabinam online, jau kelintą kartą yra kažkas panašaus į „iš kokio pasaulio krašto sveikinies?“.

Elė Pranaitytė, Kootvela,  FB Kootvela

Arčiausiai mano gyvenimo būdo (bent jau tokį įspūdį susidariau) Lietuvos kelionių tinklaraštininkė, kurios pilna visur ir visada. Pradedant įdomiais renginiais Lietuvoje, baigiant smagiomis išvykomis į aplinkines šalis. Ar galima būtų sakyti, jog tai labiausiai garbanota kelionių blogerė? Tikrai taip! Gaila prasilenkėme Adventur, tačiau tikėtina dar susitiksim ne tik FB postų komentaruose.

Ingrida, Kelionrastis.lt, FB Kelionrastis

Šovė kaip raketa į mano FB srautą – netikėtai, tarsi pati nesuprasdama pradėjau laukti Kelionraščio atnaujinimų ir naujų istorijų iš kelionės aplink Aziją, kur Ingrida keliavo su jau man žinomu Juozapu. Nors kaip suprantu bičiulių keliai išsiskyrė ir dabar jie keliauja skirtinguose kraštuose, tačiau Ingrida savo nuoširdumu ir energija jau užkariavo širdį.

Danas Pankevičius, FB DanasAroundTheWorld

Gėda prisipažinti, bet Daną atradau tik per Adventur 2018. Kodėl neaptikau jo postų anksčiau? Nežinau, bet užtat po jo kalbos išklausimo Adventur konferencijų salėje, skrolinau per Dano FB sieną, kol pirštai nutirpo. Man ypatingai smagu skaityti įrašus iš kelionių po Afriką, apie vietas į kurias nedaugelis išdrįsta nuvykti ir susipažinti su nuošaliai gyvenančiomis, civilizacijos nepaliestomis gentimis. 160 aplankytų šalių – čia yra tiesiog wow!

Astra Petkūnaitė, Astraveland

Mergina, kuri apie Tailandą žino ko gero daugiau už vietinius ir kuri su įkvėpimu savo FB sienoje pasakoja nuotykius ne tik iš Tailando, kur ji darbuojasi su turistais iš Lietuvos, tačiau ir kitų Azijos šalių, kuriose lankosi su grupėmis ar savarankiškai. Darbas ir gyvenimas, kuris kaip ji neretai pripažįsta, yra sunkus, tačiau žvelgiant iš šalies – toks įkvepiantis.

Visi žmonės FB grupėje Keliauk po pasaulį ir dalinkis įspūdžiais

Nors jau kuris laikas man ši grupė labiau panašėja į klausimų – atsakymų „kaip tas viešbutis?“ šou, tačiau čia paprasti mirtingieji dalinasi savo kelionių įspūdžiais, net jei ta kelionė ir neplanuota ar tik vieną per metus. Puiki vieta prisirinkti idėjų kur keliauti toliau, kur nuvykti ir ką pamatyti. Arba tiesiog niūrią dieną galima pavartyti grupiokų foto albumus ir prasiskaidrinti nuotaiką.

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 290, šiandien: 1)