Išbandyta. Kiaušinių lakavimas nagų laku

Yra dalykų, kuriais nepasitikiu tol, kol pati neišbandau. Kiaušinių marginimas Velykoms yra vienas tokių. Patarimų ir idėjų populiariuose portaluose apstu, o kuomet pradedi bandyti 97% „neįprastų ir išradingų būdų numarginti Velykų kiaušinį“ NEVEIKIA! Oooo, taip! Su kava? Su šilkiniu kaklaraiščiu? Su morkomis? Neveikia, nebent yra kažkokios gudrybės apie kurias močiutės pasakoja tik iš lūpų į lūpas ir tik išrinktosioms anūkėms, o delfi tik gandus atpasakoja be to stebuklingo ingrediento.

Todėl perskaičius idėją su nagų laku vėl pažvelgiau skeptiškai, atrodė per paprasta, kad būtų tiesa. Bet visgi, pabandžiau ir ką galiu pasakyti… PAVYKO! Paskutinio vakaro prieš Velykas žaidimo rezultatas:

marginimas-nagu-laku

Jei purkštauji, kad lakas, nesveika ant kiaušinio, užbėgu už akių – „lakavau“ išpūstą kiaušinį. Kas tai ir kaip padaroma, skaitome ČIA.

Kiaušinio lakavimo procesą suskaičiau ČIA ir viską dariau pagal instrukciją.

Lakavimui geriausia ryškesnės kontrastingesnės spalvos. Skaisčiai raudona nėra mano įprasta nagų lako spalva, tai susiradau Norfoj pačią pigiausią būtent šiam reikalui. Nors lako proceso metu nesusinaudoja itin daug, bet visgi brangiausio savo lako naudoti nerekomenduočiau.

lakavimas-nagu-laku-procesas

Maždaug taip atrodo pasidarytas… net nežinau kaip pavadinti – skystis, tirpalas. Laką reikia pilti labai išlėto, srovele ir ne į vieną vietą. Jei lakas pasiekia dugną, prilimpa ir pasidaro gumuliukas, tad jis tiesiog prarastas lašas.

lakavimas-nagu-laku-procesas2Merkiam kiaušinį ir traukiam lauk. Štai taip po vieną puselę pasidengia visas kiaušinis. Galima kišti kiaušinį į vandenį įsmeigus į skylutes dantų krapštukus – truputį mažiau susitepa pirštai.

lakavimas-nagu-laku-procesas3lakavimas-nagu-laku-procesas4Ištraukus kiaušinis yra drėgnas. Natūralu – gi kišome į vandenį. Jokiais būdais jo nenuvalyti, nes išsiteps viskas laku ir bus sugadintas kaiušinio paviršius. Vanduo nudžius savaime.

lakavimas-nagu-laku-procesas5   Nagų lako valiklio reikia taip pat turėti pakankamai 🙂

lakavimas-nagu-laku-procesas6Be straipsnyje paminėtų daiktų, dar reikia kokių nors grotelių, ant kurių būtų galima padėti džiūti kiaušinius. Aš panaudojau seną močiutės padėklą puodams.

Džiuvimo procesas trunka bent porą valandų. Kadangi aš turėjau visą naktį prieš akis, tai jie buvo ramiai padėti terasoje džiūti.

SVARBU! Jei nori išvesti iš proto visus namiškius ir keturkojus gyvūnus – užsiimk šiuo darbu virtuvėje. Nusilakuoti nagus yra viena, tačiau šis darbelis paskleidžia kvapus bent 10 kart labiau. Aš padariau šią klaidą ir kentėjau visą vakarą. Vedinau virtuvę valandą laiko. 🙂

Su šv. Velykom!

su-velykom

Facebook Comments Box
(Perskaityta iš viso: 384, šiandien: 1)